F.Bahçe yıkılmaz

F.Bahçe yıkılmaz
Pazar 20.05.2012

"Yaşamakta olduğumuz olumsuzluklar karşısında her şeye inat dimdik ayakta duruşumuz, beraberliğimiz; Fenerbahçe'nin asla yıkılmayacağını kanıtlamıştır"

Fenerbahçe'de yeni yönetimde yer almayacağını açıklayan başkan vekili Nihat Özdemir kongrede veda konuşması yaptı. Yönetim kurulu adına söz alan Özdemir, 3 Temmuz 2011 sabahından bu yana Türk spor tarihinde benzeri görülmemiş bir süreç yaşanmakta olduğunu belirterek, "Bugün burada yeniden F.Bahçe başkanlığına aday olan başkanımız Aziz Yıldırım'ın aramızda bulunmamasının verdiği derin üzüntü ile bir kongre yapıyoruz" dedi.

BAŞKANIMIZ MUTLAKA SERBEST KALIR
BU durumun tüm kamuoyunu rahatsız ettiğini kaydeden Özdemir, "İnanıyoruz ki adalet eninde sonunda tecelli edecek; başkanımız ve İlhan Ekşioğlu bir an önce tahliye olarak yeniden görevlerinin başına dönececekler" diye konuştu. Bu süreçte kendilerine destek veren kongre üyelerine, sporculara, çalışanlarına ve taraftarlara teşekkür eden Özdemir şöyle devam etti:

F.BAHÇE HİÇBİR ZAMAN YALNIZ KALMAZ
"Bu zorlu sürecin ardından; bizler, bugün sizlerin karşısına başarılar ve kupalar ile çıkabildiysek; bu, camiamızın, taraftarlarımızın birbirine sımsıkı kilitlenip kulübümüze sahip çıkmasıyla gerçekleşmiştir. Yaşamakta olduğumuz tüm olumsuzluklara rağmen her şeye inat dimdik duruşumuz, birlik-beraberliğimiz; F.Bahçe'nin hiçbir zaman yalnız kalmayacağını, asla yıkılmayacağımızı, tüm dünyaya

DERBİDE YAŞANANLARI AÇIKLAYACAĞIZ
Üyelerin konuşmalarının ardından tekrar kürsüye gelen Özdemir şunları söyledi: "G.Saray maçından sonra nelerin yaşandığını açıklayacağız. 6 maç ceza fazla. Bir dosya hazırladık. Bu dosya ile Tahkim'e gideceğiz. CAS davasında çok düşündük. Hem ülke hem F.Bahçe menfaatleri gereği davayı çekmemiz gerektiğine inandık" dedi.

TEK TEK ALKIŞLATTI
Nihat Özdemir, konuşmasının ardından yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarını tek tek tanıtarak üyelere alkışlattı. Özdemir'in Ali Koç için kullandığı, "3Temmuz'dan bu yana devam eden süreçte evini, çocuklarını, eşini, işini her şeyi bir tarafa koyarak yaptığı fedakarlıklarından dolayı F.Bahçe kulübü kendisine her zaman borçludur" ifadeleri büyük alkış aldı. Divan Başkanı Talat Yılmaz ve söz alan Ali Yıldırım da Nihat Özdemir'e teşekkür ettiler.

HESAP SORACAĞIZ
Şike davası sonuçlanınca hesap soracaklarını belirten Nihat Özdemir, "Masumiyet karinesi unutulmamalıdır. Sayın başkanımızın dediği gibi, onlara, bize yapılanların hepsinin zamanı gelince hesabını soracağız" dedi. Tahvil borçlanmasıyla ilgili genel kurulun verdiği yetkiyi kullandıklarını kaydeden Özdemir, 3 Temmuz ile ilgili bir abide yapılması önerisi için de "İnşallah bu sürecin sonunda kendi arazimize bir abide yapılmasına iştirak ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler Nihat Özdemir
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN