Son söz Yıldırım

Son söz Yıldırım
Pazar 20.05.2012

Aziz Yıldırım, Murat Çelikel'in çekilmesiyle tek aday olarak seçime giriyor. Aidatlarını yatıran 11 bin 653 üye bugün oy kullanabilecek. Aziz Yıldırım'ın listesinde Vefa Küçük ve Uğur Dündar gibi isimler de var. Yeni yönetimde olması beklenen eski yönetici Küçük, oy için sandık başına gideceklere Yıldırım’ın bir sözünü değiştirerek çağrıda da bulundu:

F.Bahçe'nin tarihi olağan kongresi dün başladı. F.Bahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da bugün de yeni yönetim belirlenecek. Metris'te tutuklu bulunan başkan Aziz Yıldırım'ın tek aday olarak gireceği seçim saat 10.00'da başlayacak, 17.00'de sona erecek. Aidatlarını yatıran 11 bin 653 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Üyeler 20 sandıkta oy kullanabilecek. Daha önce adaylığını açıklayan Murat Çelikel'in çekilmesiyle Aziz Yıldırım tek aday kaldı.

VEDA ETTİLER
Kongrenin açılış konuşmasını başkan vekili Nihat Özdemir yaptı. Ali Yıldırım, Metris'ten başkan Yıldırım'ın mektubunu okudu. Yıldırım'ın görev süresinde yaptığı hizmetler barkovizyon gösterisiyle anlatıldı, üyelerin duygulandığı gözlendi. F.Bahçe'nin kazandığı kupalar da kongre salonunda sergilendi.

MERÇİL PARLADI
Başta Nihat Özdemir olmak üzere Cihan Kamer, Serhat Çeçen, Murat Özaydınlı gibi isimler yeni yönetimde yer almayacak. Ali Koç'un başkan vekili, Yasemin Merçil'in de genel sekreter olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

1 MİLYARI GEÇTİK
Aziz Yıldırım ve yönetimin ibra edildiği kongrede F.Bahçe'nin borsadaki değerinin 1 milyar 300 milyon TL olduğu da açıklandı. Murat Özaydınlı, İMKB'de geçen haftanın değerlerine göre G.Saray'ın 445, Beşiktaş'ın 190, Trabzon'un 266 milyon TL olduğunu da söyledi.

30 KİŞİ
Kongrede 104 üye konuşmak için söz istedi ancak sadece 30'u konuşabildi. Mustafa Onbaşılı ve Aziz Yılmaz'ın ihraçlarının tekrar
görüşülmesi isteği reddedildi.

BÜTÇE 144 MİLYON
F.Bahçe'nin 2012 yılı için 144 milyon 500 bin TL'lik bütçesi de dün kabul edildi. Ayrıca F.Bahçe Sportif A.Ş.'nin daha önce halka arz edilen yüz 15'lik bölümüne yüzde 15 daha eklenmesi de kabul gördü. Gelir, faizlerin ödenmesine harcanacak.

Etiketler Aziz Yıldırım
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN