Yılmaz: "TFF Yönetim Kurulu üyesiyim ama..."

Yılmaz: "TFF Yönetim Kurulu üyesiyim ama..."
Pazar 20.05.2012 16:46

Fenerbahçe Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda tek aday olan Aziz Yıldırım'ın yeni yönetim kurulu aday listesinde yer alan Talat Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu üyesi olması karşın Yıldırım'dan teklif gelince Fenerbahçe'yi tercih ettiğini söyledi.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen kongrede soruları yanıtlayan Yılmaz, tutuklu bulunan Aziz Yıldırım ile bire bir görüşemediğini belirterek, ''Başkan 'beraber çalışmak istiyoruz' diye mesaj gönderdi, ben de kabul ettim. TFF üyesiyim, ama başkanımızdan böyle bir teklif gelince Fenerbahçe'yi tercih ettim. TFF Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edeceğim'' dedi.

Tek aday olmasına karşın kongreye katılımın yüksek olduğuna dikkati çeken Talat Yılmaz, ''Bizim daha önce yarışmalı genel kurullarda 7 bin kişi falan olmuştu, herhalde bugün 5 binin üzerinde olacak. Başkana olan bağlılığın, Fenerbahçe'ye sahip çıkmanın bir işareti olarak biz bunu alıyoruz. Bizler de yeni seçilecek yönetim kurulu üyeleri olarak mesuliyetimizin daha fazla olduğunu düşünüyoruz. Gelecek günlerde üyelik sistemimizi değiştirerek, daha geniş katılımlı bir üye sistemi kurarsak, belki de kongreleri Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaparız'' diye konuştu.

''Taraftar ve genel kurul üyeleri Ali Koç'a çok bağlandılar''
Ali Koç'un yeni yönetimde yer almaması nedeniyle kongre üyelerinin yaşadığı üzüntüyle ilgili olarak soru üzerine Talat Yılmaz, ''Taraftarların beklentisi ve Ali Koç'un davranışı hiç böyle bir ayrılığın olacağı şeklinde değildi'' dedi.

''Ali Koç'un özellikle 3 Temmuz'dan bu yana olan duruşu, davranışları ve hareketleri hepimizin gönlünü okşuyordu'' diyen Yılmaz, ''Taraftar ve genel kurul üyeleri Koç'a çok bağlandılar. Olmaması üzüntü verici ama Ali Koç'u da anlamak lazım. Türkiye'de önemli bir ailenin ferdi. Aile kararı da var. Ama bu ayrılık Ali Bey'in Fenerbahçe ile ilişkisini kesme anlamında değil, bir görev değişimi oluyor. 105 yıllık bir kulüp. Çok yöneticiler, çok başkanlar gelip geçti, ama kulüp devam ediyor. Ali Bey'in ve diğer arkadaşların yerlerini doldurmak lazım. Her biri değerli insanlar, başarılı iş adamları'' ifadelerini kullandı.

Yaşanan zor sürecin sadece Fenerbahçe Kulübü ile ilgili olmadığını vurgulayan Talat Yılmaz, şunları söyledi:

''Bu zor süreç Türk sporu için geçerli. Futbolda olan şiddet, basketbola, voleybola diğer amatör sporlara da sirayet etti. Hep beraber bütün sorumlu kesimler bir araya gelip, bu işten nasıl çıkacağımızı planlamalılar ve derhal işe başlamalılar. Sadece yasayı çıkarmakla bu iş olmuyor. Herkesi eğitmemiz lazım. Biz şuna inanıyoruz; Fenerbahçe suçsuzdur, bu tescil edilmiştir. Başkanımız ve İlhan Ekşioğlu suçsuzdur. Bunlar sporda şikeye yönelik hiçbir faaliyet içinde bulunmamıştır. Bu çerçevede yolumuza devam edeceğiz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN