Eyüboğlu: "Yorumları sonra yapmak lazım"

Eyüboğlu: "Yorumları sonra yapmak lazım"
Pazartesi 21.05.2012 11:50

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Rahmi Eyüboğlu, tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesiyle ilgili yapılan yorumları değerlendirdi.

Ali Koç, Nihat Özdemir, Murat Özaydınlı ve Cihan Kamer gibi isimlerin yer almadığı yeni yönetim kurulunun zayıf olduğuna ilişkin yorumlarla ilgili AA muhabirine değerlendirme yapan Eyüboğlu, ''Dışarıdan bakınca bu yorumun yapılması normal. Güçlü bir liste değilmiş gibi duruyor. Ama bilemeyiz. Bir şans verilmesi lazım. Belki en başarılı ekip olacak'' diye konuştu.

Yeni seçilmiş bir yönetim kuruluyla ilgili ilk günden bu tip değerlendirmelerin yapılmasının haksızlık olacağını kaydeden Eyüboğlu, şunları söyledi:

''Aziz Yıldırım başkanın bundan önceki listelerinde çok güçlü çok tanınmış isimler olduğu için, bu sefer taraftar ve kongre üyesi şaşkınlık içerisinde. Bence yapacakları icraatı görmek lazım. Diğer yorumları ondan sonra yapmak lazım. Yeni yönetime birinci günden şöyle veya böyle demek haksızlık diye düşünüyorum. Ama doğrudur, bundan önceki listelerle kıyaslandığında eski şaşaa, güç yok gibi duruyor. Ama yine tecrübeli isimler var. Eskiden gelenler var. Bence bir şans verilmesi lazım. Mahkemenin de bitişini beklememiz lazım. Ondan sonra daha netleşecek diye düşünüyorum.''

Halka arz konusu
Kongrede mali konuların görüşüldüğü ilk gün yaptığı konuşmada yönetim kuruluna halka arza neden ihtiyaç duyulduğu sorusunu yönelten Eyüboğlu, zor döneme rastladığı için insanların fazla sesini çıkarmadığını, çok sayıda kongre üyesinin bu karardan memnun olmadığını dile getirdi.

Eyüboğlu, ''Halka arz konusunda tecrübeli arkadaşlarım, yönetim kurulu tarafından sunulan örneklerin bu konuda verilebilecek en bariz ve net örnekler olduğunu söylediler. Ama arkasındaki gizemin çok net ortaya çıkarılmadığını düşünüyorum. Belli ki kulübün borç almaya ihtiyacı var. Bankadan alacağına böyle almayı daha uygun gördükleri ortaya çıkıyor. Onu dile getiriyorlar. Ama çok sayıda kongre üyesinin bu karardan memnun olmadığını biliyorum. Bu zor döneme rastladığı için insanlar fazla sesini çıkarmak istemiyorlar'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN