Fenerbahçe'den CEV açıklaması

Fenerbahçe'den CEV açıklaması
Salı 22.05.2012 17:54

Fenerbahçe Kulübü, bayan voleybol takımınının CEV tarafından Şampiyonlar Ligi'ne davet edilmemesiyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı...

CEV'in bayanlarda 2012-2013 sezonu için Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne Galatasaray'ı "wild card"la almasının ardından bu hakkı elde edemeyen sarı-lacivertli kulübün yöneticileri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Toplantının ardından kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Fenerbahçe Universal'in Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne alınmamasıyla ilgili sürecin sürdüğü belirtilerek, "Bayan voleybol takımımızın Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılım daveti almaması ile ilgili olarak kulübümüz, Türkiye Voleybol Federasyonu ve CEV ile görüşmelerini devam ettirmektedir. Bu durumun düzeltilmesi adına yürütülen görüşmelerden alınacak sonuca göre kulübümüz tavrını belirleyecek ve kararını kamuoyu ile en kısa sürede paylaşacaktır" ifadelerine yer verildi.

CEV, 2012-2013 sezonu için Şampiyonlar Ligi'ne Türkiye'den lig finalistleri Eczacıbaşı VitrA ve Vakıfbank Türk Telekom ile birlikte "wild card"la Galatasaray'ı alırken, organizasyonun son şampiyonu Fenerbahçe Universal'a ise vize vermemişti.

Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN