Özdemir: Şu Aziz başkan var ya!

Özdemir: Şu Aziz başkan var ya!
Salı 22.05.2012

F.Bahçe'nin yeni yönetimine girmeyen Özdemir basınla veda sohbetinde ilginç konulara değindi

Fenerbahçe eski Başkan Vekili Nihat Özdemir, 20 Mayıs'ta görev süresinin son gününü yaşarken kongre salonunda basın mensuplarıyla bir veda sohbeti gerçekleştirdi. Yönetimden teknik heyete, transferlerden anılara kadar tüm soruları içtenlikle cevaplayan Özdemir, önemli mesajlar da verdi. İşte Özdemir'in basın sohbetinden önemli sözleri:

F.BAHÇE HER ZAMAN KALBİMDE
"Fenerbahçe ben bu göreve başlamadan önce de kalbimde bir sevdaydı. Görevimi yaparken de bu sevdayla hareket ettim. Bu kulüp, bu renkler bundan sonra da kalbimde olmaya devam edecek."

GÖNLÜM ALİ KOÇ'TAN YANAYDI
"Ben görevi bırakırken, içimden hep ikinci başkanlık görevini benden sonra Ali Koç'un yürütmesini istiyordum. Ancak maalesef bu gerçekleşmedi. Buna çok üzüldüm."

YOĞUN PROGRAM BENİ YORDU
"3 Temmuz'dan bu yana haftada ortalama olarak bir kez Metris Cezaevi'ne gidiyordum. Ancak benim hem işim hem de evim Ankara'da. Artık benim adıma çok zor olmaya başlamıştı. İş hayatımın ne kadar yoğun olduğunu, bu yoğunluğa rağmen Fenerbahçe için mesai harcadığımı da kimse bilmiyor. Mesela şu an bir telefon bekliyorum. Telefon geldiği anda uçağa bineceğim. Bir arkadaşı Kuzey Irak'a bıraktıktan sonra Mısır'a gideceğim. Mısır'da 2 saat kalıp tekrar Türkiye'ye döneceğim."

EMRE'NİN YERİ DOLMAZ
"Emre Belözoğlu ile ilgili kararı verecek kişi teknik direktör Aykut Kocaman'dır. Onun gelecek planlarında varsa sözleşme uzatılır. Şahsi fikrim, Emre'nin yerini ne Fenerbahçe ne de Milli Takım kolay kolay dolduramaz. Hem Türk hem de bu kadar yetenekli futbolcu bulmak zor."

AZİZ BAŞKAN BİZE ÇOK KIZDI
"Görev sürem boyunca, gerçekleşmemesine en çok üzüldüğüm transfer İbrahim Toraman'dı. Gaziantep'in o zamanki başkanı Celal Doğan'la konuştuk. Kendisine 'İbrahim'e kim ne kadar veriyorsa en son bize bildir' dedik. O da söz verdi. Daha sonra Ritz Carlton Hotel'in çatısında Beşiktaş'la görüştü ve söz verdiği gibi beni aradı. 'Şu kadar veriyorlar, bu fiyatı siz verirseniz İbrahim sizindir' dedi. Ben hemen Aziz Yıldırım'ı aradım. O, parayı verip alma taraftarıydı. Ama başkalarına da sorduk. Pahalı dediler. Öyle deyince ben almadım. İbrahim, Beşiktaş'a gitti.
Başkan çok istiyordu, gelmeyince çok üzüldü. Hatta uzun süre hepimize çok kızdı."

NE PAHASINA OLURSA OLSUN!
"Mehmet Topuz transferinde de Beşiktaş'la aynı olay yaşandı. Ancak bu kez olay bizim için onur meselesi haline gelmişti. Çünkü ortaya adımızı koymuştuk. Sonucu, maliyeti ne olursa olsun alacaktık. Bu nedenle maliyet biraz arttı ama adımızı koyduğumuz bir işi bitirmemiz gerekirdi."

ALPER YÜKSEKTEN UÇTU
"Alper Potuk transferinde Eskişehir'i biraz üzdük. Gerçi halen başkan Halil Ünal'la ilişkilerimiz çok iyi. Ancak devre arasında Alper fiyat olarak çok yüksekten uçtu. Hem Ali Yıldırım'ı hem Aykut hocamızı çok üzdü. Bundan sonra artık Fenerbahçe'ye gelmesi zor bir ihtimal. Ama yine de bilemem."

SONER'İ İSTİYORUM
Soner Aydoğdu'yu ben Fenerbahçe'de görmeyi çok istiyorum. İlhan Cavcav'la bu konuyu görüştüm. Biz istiyorsak, bu oyuncuyu Galatasaray ve Trabzonspor alamaz. Veysel Sarı da iyi ve genç bir oyuncu."

EN İYİSİNİ ALIRIZ
"Transferle ilgili taraftarımızın şüphesi olmasın. Fenerbahçe her zaman en iyi transferi yapar. Devre arasında o kadar spekülasyonun olduğu dönemde Sow'u nasıl aldıysak yine en iyisini alırız. Biz ihtiyaca göre transfer yapıyoruz."

HER KUPA ANLAMLIDIR
(Aldığınız en anlamlı kupa sorusu üzerine) "Galatasaray'la çekiştiğimiz ve Galatasaray'a karşı kazandığımız her kupa bizim için önemlidir, anlamlıdır. (O zaman Galatasaray'ın 100. yılındaki şampiyonluk en anlamlısı mı yorumu üzerine) Sahi, Aziz başkan 100. yılında Galatasaray'dan almıştı şampiyonluğu değil mi? Yahu şu Aziz başkan var ya... (Gülüşmeler) Elbette o kupa anlamlı ve önemli. Ancak bizim için en anlamlısı kendi 100. yılımızda kazandığımız şampiyonluktur."

M.ALİ AYDINLAR'A KÜS DEĞİLİM
"Mehmet Ali Aydınlar ile o olaydan sonra görüşmem oldu. Kendisiyle herhangi bir küslüğüm bulunmuyor. Ben yapı itibariyle kimseyle küsen biri değilim. Ama onun bana küslüğü varsa bilemem."

YILDIRIM'IN PROJELERİ AKSADI
"Şile yolu üzerinde Alemdağ projesi var. O arazinin iznini aldık. Çok güzel bir projesi vardı Aziz Yıldırım'ın. Ancak 3 Temmuz yaşanınca birçok şey gibi o proje de aksadı. Ancak Kenan Evren arazisi için 2 okul bitti, 3'üncü okul bitmek üzere. Tahmin ediyorum 6 ay içinde bitecek. O okul da bitince, Kenan Evren arazisini almamız için önümüzde hiçbir engel kalmayacak. Daha yapılacak çok proje, çok iş var."

FENER'E SPONSOR OLABİLİRİM
"Artık Fenerbahçe çok büyüdü. Sadece yönetim de değil, yönetim dışında da hizmet etmemiz gerekiyor kulübe. Ben bundan sonra yönetim dışından hizmetimi sürdüreceğim. Madden ve manen hep kulübümüzün yanında olacağız. Örneğin, amatör branşlarda hep sponsor ihtiyacı var. Kadın voleybolda ve baskette sponsorumuz yok şu an. Erkeklerde Grundig ve Ülker var. Limak ismini bir sponsorluk çerçevesinde görebilirsiniz ilerleyen dönemde.

Volkan DEMİR

Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN