UEFA ceza vermez!

UEFA ceza vermez!
Cumartesi 26.05.2012

F.Bahçe'nin geçen sezon yeteri kadar bedel ödediğini belirten Koç, "Yeni bir ceza art niyet olur" açıklamasını yaptı

KAMUOYU BASKISI ALTINDA...
Takvimler 3 Temmuz 2011'i gösterdiğinde başlayan 'futbolda şike ve teşvik soruşturması' kapsamında büyük hasara uğrayan Fenerbahçe'nin eski asbaşkanı Ali Koç, açtı ağzını yumdu gözünü... CNBC-e'de Finans Cafe isimli programa konuk olan ve gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Koç, merak edilen pek çok konuya açıklık getirdi. Soruşturma başladığı günden beri adeta travma yaşayan camianın içine su serpen eski asbaşkan, UEFA'nın Fenerbahçe'ye ceza veremeyeceğini ileri sürdü. "UEFA kamuoyu baskısı altında kaldı. Fenerbahçe'ye ceza verme hakkı yok. Biz cezamızı geçen sene çektik. Bundan sonrası art niyet olur" ifadesini kullanan Koç, şunları söyledi:

EMRİVAKİ İLE ÇÖZEMEZDİM
"Yönetimden ayrılmak benim için de kolay bir karar değildi. Ama artık bunu yapmam gerekiyordu. Fenerbahçe'ye hizmet için resmi bir sıfata gerek yok. Yönetime girmeden önce olduğu gibi bundan sonra da kulübe hizmet edeceğiz. Her zaman bu yapının içindeydik, bundan sonra da olacağız. Desteğimiz azalmadan devam edecek. 3 Temmuz sonrası hepimiz sıkıntılar yaşadık. İşten güçten koptuk. Maddi ve manevi olarak kulübe odaklandık. Yeri geldi ailemizi ihmal ettik. Etrafıma olumlu enerji saçamaz oldum. Mayıs ayında sıkıntıların biteceğini düşünüyorduk. Ailece alınmış bir karar vardı, yönetimden ayrılmak zorunda kaldım. Aileme emrivaki yapamazdım."

MÜTHİŞ YATIRIMLAR YAPTILAR
"Başkanımız Aziz Yıldırım'ın vizyonunu ve Fenerbahçe'ye neler kattığını herkes biliyor. Sayın Yıldırım dünya kulübü hedefinden söz ettiğinde bazı şeyler tam olarak anlaşılamamıştı. 7-8 yıl önce atılan tohumlar filizlendi ve Fenerbahçe olimpiyatlara en çok sporcu gönderen, amatör branşlara en çok yatırım yapan, Türkiye'ye sayısız başarı yaşatan bir kulüp haline geldi. Bu konuda Yıldırım'ın yanında İlhan Ekşioğlu'na da ayrı bir parantez açmak gerek. Asil üye değilken bile amatör şubelere maddi ve manevi müthiş yatırımları oldu. Fenerbahçe'ye bu kadar büyük hizmetlerde bulunan iki insan; Yıldırım ve Ekşioğlu hapis yatarken elde edilecek hiçbir başarı bizi yeterince mutlu edemez."

RENKLERİ KENARA BIRAKALIM
"Fenerbahçe ile ilgili ortaya atılan iddialar yüzde 100 doğru olsa dahi -ki değil- bu kulüp bu tavrı hak etmedi. Sayın Aziz Yıldırım, sayın İlhan Ekşioğlu, sayın Şekip Mosturoğlu bu muameleyi hak etmedi. Zaten bizde infiale neden olan, kenetlenmeyi sağlayan unsur da budur. Ortada bir suç varsa bile yargı kanalıyla, TFF talimatları kanalıyla ele alınacak bir durum bu. Ama Fenerbahçe bazı kurumlar tarafından infaz edildi. Türk sporuna bu kadar büyük katkıları bulunan bir kulübe yapılanlara karşı çok az kişinin ses çıkarmasını da hâlâ anlayamıyorum.
Renkleri bir kenara bırakalım. Bunun bir de toplumsal etkisi var. Milyonlarca insanın rencide edildiğini hiç anlayamadılar."

ARAP ŞEYHLERiNE iHTiYAÇ DUYMAZ
Fenerbahçe, ekonomik açıdan kendi kaynakları ile kendi çarkını döndürebilecek durumda. Dışarıdan iş adamlarının, Rus milyarderlerin, Arap şeyhlerinin parasına ihtiyacı yok. Zaten 2013'ten sonra bu uygulamanın önü de kapanacak.

EKONOMiK FAiR-PLAY'E ŞiMDiDEN HAZIR
Yaşanan bu kadar sıkıntıya rağmen Fenerbahçe'nin borsadaki performansı diğer 3 rakibinin toplamına denk durumda. Yani mali açıdan taşların yerine oturduğunu görüyoruz. Fenerbahçe şu an finansal fair-play'a hazır konumdadır.

BiTMEK ÜZERE OLAN TRANSFERLER VAR!
Transfer listesi sezon bitmeden hazırlandı. Sayın Ali Yıldırım ve teknik direktörümüz Kocaman bu konuda çalışıyor. Bir oyuncumuzu (Salih-Buca) açıkladık. Transferi bitmek üzere olan çok önemli isimler var. Taraftarımızın gönlü rahat olsun.

UMARIM SAYIN ERZiK iLK KEZ iŞE YARAR
Umarım UEFA Asbaşkanı sayın Şenes Erzik ilk defa Türkiye'ye katkı sağlar. Çünkü 2020 Avrupa Şampiyonası'nın organizasyonu için ona söz verildi. Ama karşımıza rakip çıksın diye süre uzatıldı. Şimdi Şenes bey ve TFF'ye büyük iş düşüyor.

KADIKÖY YANLIŞTI
"Kupa Kadıköy'de teslim edilmemeliydi. Olağanüstü bir sezon olması nedeniyle TFF böyle bir karar almalıydı. Bize kupayı bir sonraki gün kazanan tarafın sahasında alması teklif edildi. Yönetimde değerlendirdik, 'bizim için fark etmez' dedik. G.Saray da önce verilmesini istememiş ama sonradan karar değiştirmiş."

HERKES KONUŞUYOR
"Söz konusu F.Bahçe olunca herkes birşey söylüyor. Yeni yönetim konusundaki bazı yorumların gerçekle ilgisi yok. Sayın Hüseyin Topbaş için Başbakan'ın ataması gibi bir hava oluşturulmak isteniyor. Oysa bir önceki dönem yedekti, şimdi asil oldu. Topbaş ve Turan Şahin bütün amatör şubeleri idare ediyordu."

TVF ART NİYETLİ
"Kadın voleybolu, erkek basketbolundan sonra en çok seyredilen 3. branş haline geldiyse bunda F.Bahçe'nin katkısı yadsınamaz. Bugünkü durum, 5 yıl önce yaptığımız yatırımların neticesidir. Voleybol Federasyonu (TVF), Kadınlar liginin yayın ihalesini yapacak konuma geldiyse Avrupa sıralamasının en üstünde olan F.Bahçe'nin katkısı büyüktür. Tüm bunlara rağmen Wild Card'ın bize değil de G.Saray'a verilmesi tamamen art niyettir. CEV, TVF'ye danışmadan böyle bir kararın altına imza atmaz."

DAMGA VURDUK
"Son 12 sezonda Türk futboluna damga vuran kulüp Fenerbahçe'dir. 5 şampiyonluk, 5 de ikincilik elde edilmiş. Bu ikinciliklerin 3'ünde de şampiyonluk son hafta kaçırılmış. Fenerbahçe, diğer iki sezonu da 4 ve 5. sıralarda tamamlamış."

ARAYI AÇTIK
"Kulüp olarak rakiplerimizle aramızdaki farkı açtık. Mesela son 5 seneye baktığınızda Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un kazandığı 8-9 kupaya karşılık Fenerbahçe 30 kupayı müzesine götürmeyi başardığını görebilirsiniz."

ALBAYRAK İYİ ÖRNEK
"Süper Final'in son haftasında G.Saray ile oynadığımız maçta yaşananların ezeli rakibimiz ile bir ilgisi yok. Olaylarda emniyet güçlerinin de payı var. Bunu görmek için madalyonun öteki yüzüne bakmak gerek. Yöneticiler ve medya mensupları da bu konuda sorumludur. Mesela Abdurrahim Albayrak yöneticiler için oldukça iyi bir örnektir. Keşke herkes sayın Albayrak gibi davranabilse."

Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN