Aziz Yıldırım hastaneye sevk edildi

Aziz Yıldırım hastaneye sevk edildi
Çarşamba 30.05.2012 12:07

Futbolda şike iddialarına yönelik davada tutuklu yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin dava kapsamında tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden rahatsızlığı nedeniyle hastaneye sevk edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sindirim sistemi ve denge bozukluğu şikayetleri olduğu bildirildi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldırım'ın doktorlarından Mustafa Serdar Arkan, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Aziz Yıldırım'ın sağlık durumuyla ilgili FB TV'ye açıklamalarda bulundu.

Mustafa Serdar Arkan, Aziz Yıldırım'ın uzun zamandır şikayetleri olduğunu ifade ederek, ''Biz kendisini detaylı tetkikler ve hastaneye yatması konusunda ikna etmeye çalışıyorduk. Ama bu süreçte daha aktif olmak istediği için bunu reddediyordu. Bugün bazı tetkiklerin kötü çıkması üzerine yatmayı kabul etti. Tetkikler halen sürüyor. İnşallah sağlığı daha iyi olur ve daha da açıklığa kavuşur'' dedi.

Arkan, Yıldırım'ın hastanede detaylı tetkiklerinin yapılacağını dile getirerek, ''Ağırlıklı olarak sindirim sistemi ve denge bozukluğu şikayetleri var. Ayrıca kendisinde kontrolsüz bir diyabet var. Burada kendisine beyin MR'ından, batın bölgesi MR'ına, şeker tetkiklerine kadar tüm tetkikler yapılacak. Birkaç gün burada kalması gerekir. Zaten tüm tektiler de bu sürede ancak biter'' ifadelerini kullandı.

Sağlık problemleri olmasına rağmen, Aziz Yıldırım'ın moralinin iyi olduğunu aktaran Arkan, ''Birlik ve beraberliğin devam etmesini istiyor. Ancak benim için önemli olan sağlığı. Onun için gerekenler yapılacak. Şimdilik beklemedeyiz. Kontroller yeni başladı. Bu konuda ayrıntılı bilgi vereceğiz'' diye konuştu.

Yıldırım'ın doktoru: En az 2 gün hastanede kalacak
Futbolda şike iddialarına yönelik davada tutuklu yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, rahatsızlandığı için Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yıldırım'ın doktoru Prof. Dr. Metin Mihmanlı, tetkiklerin devam ettiğini ve en az gün hastanede kalma durumunun bulunduğunu söyledi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, futbolda şike iddialarına yönelik davanın 16. Duruşmasından sonra rahatsızlanmıştı. Yıldırım bu sabah Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Doktoru Prof. Dr. Metin Mihmanlı, Yıldırım'ın sağlık durumuna ilişkin açıklamalardı bulundu. Mihmanlı, Yıldırım'ın karın ağrısı şikayeti ile hastaneye geldiğini, sindirim sisteminde problemler olduğunu tespit ettiklerini anlattı. Hayati tehlike arz eden bir durumun olmadığını aktaran Mihmanlı, "Pankreas enzimlerinde biraz yükseliş oldu. Gıdasını keserek, tedavisini yaparak bu durumu düzeltiyoruz. Bu akşam burada kalacak. Sanıyorum birkaç gün daha burada olur." dedi.

"Pankreas çok önemli bir organ onun iltihabı çok ciddi sonuçlar doğurabilir." diyen Mihmanlı, bu nedenle sıkı tetkikler uyguladıklarını belirtti. Mihmanlı, "Safra kesesinde taş var mı, pankreastaki sıkıntıya sebep olan başka durumlar var mı diye araştırmalara tabi tuttuk. Sağlığı ile ilgili endişe verici bir durum saptamadık. Tetkiklere devam deceğiz. Kesin olarak burada ne kadar kalacağına dair bir bilgi veremem ama en az 2 gün burada kalır." şeklinde konuştu.


Etiketler Aziz Yıldırım
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN