Aziz Yıldırım yeniden hastanede

Aziz Yıldırım yeniden hastanede
Perşembe 31.05.2012

Futbolda Şike Davası'nın dün yapılan 17. duruşmasına katılamayan Yıldırım tetkikleri bitene kadar hastanede kalacak. Doktoru Mihmanlı, "Pankreas önemli bir organ. İltihabı çok ciddi sonuçlar doğurabilir. En az 2 gün bizimle olacak" dedi

Futbolda şike iddialarına ilişkin dava kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, rahatsızlığı nedeniyle dün hastaneye kaldırıldı. Tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden bir ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen Yıldırım, 17. duruşmaya katılamadı.

TAKIM ELBİSE İLE GELDİ
Aziz Yıldırım, hastaneye başhekimlik kapısından yoğun güvenlik önlemleri altında ve jandarmalar nezaretinde yürüyerek girdi. Takım elbise giydiği görülen Fenerbahçe başkanına hastane girişinden destek vermek isteyen bir grup, "Büyük başkan" şeklinde tezahürat yaptı.

ENDİŞE EDECEK BİR ŞEY YOK
Aziz Yıldırım'ın doktoru Prof. Metin Mihmanlı, Yıldırım'ın karın ağrısı şikayeti ile geldiğini belirterek, "Pankreas enzimleri biraz yükselmiş. Pankreas önemli bir organ, iltihabı ciddi sonuçlar doğurabilir. Endişe edecek bir durum yok ama tetkikler için en az 2 gün burada kalır" dedi.

SİNDİRİM VE DENGE BOZUKLUĞU
Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi ve başkan Aziz Yıldırım'ın doktorlarından Mustafa Serdar Arıkan, "Aziz Yıldırım'ın sindirim sistemi ve denge bozukluğu şikayetleri bulunuyor. Ayrıca kendisinde kontrolsüz bir diyabet var. Hastanede kendisine beyin MR'ından, batın bölgesi MR'ına; şeker tetkiklerine kadar tüm tetkikler yapılacak" diye konuştu. Arıkan, Yıldırım'ın dava sürecinde aktif olmak için hastaneye yatmak istemediğini, ancak tetkikler kötü çıkınca buna razı olduğunu da ifade etti.

MORALİ GAYET İYİ
Doktoru Mustafa Serdar Arıkan, Yıldırım'ın moralinin iyi olduğunu belirtti: "Birlik ve beraberliğin devam etmesini istiyor. Ancak önemli olan sağlığı. Gerekenler yapılacak."

ŞEREF DEDE KORKUTTU
Aziz Yıldırım'ın avukatı Şeref Dede, "Başkanımız Aziz Yıldırım'ın pankreas ile ilgili tahlilleri çıktı. Durum maalesef ciddi. Ancak başkan güçlü" dedi. Bu açıklama moral bozdu.

DİLMEN'DEN ZİYARET
Yorumcu Rıdvan Dilmen, Aziz Yıldırım'ı hastanede ziyaret etti. Dilmen çıkışta, "Tahlilleri yapılıyor. Fazla görüşemedik" derken, "Durumu nasıl?" sorusuna, "Doktoru bilir" yanıtını verdi.

Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN