"Başkan dua ettirdi. 5 bin lira da para verildi"

"Başkan dua ettirdi. 5 bin lira da para verildi"
Perşembe 31.05.2012 14:28

Bolu'daki bir hocaya para verilmesine ilişkin soru üzerine Tamer Yelkovan, ''Başkan dua ettirdi. 5 bin lira da para verildi. Başkan kendi cebinden verdi'' yanıtı verdi.

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davanın yarınki duruşmasında, savcının esas hakkındaki mütalaasını vermesi bekleniyor.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık Mecnun Odyakmaz'ın çapraz sorgusu yapıldı.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, ''İşçen ile sizin kulüpten birinin konuşması var. Orada bilet konusunun halledildiği belirtiliyor. Daha sonraki görüşmeler de biletle mi ilgili?'' sorusuna Odyakmaz, ''Biletleri uçakla gönderdik Bülent beye. Başka bir konuşmamız olduğunu hatırlamıyorum'' cevabını verdi.

Mahkeme Başkanı Ekinci'nin, ''Takip olayından endişe ediyorsunuz. Neden?'' diye sorduğu Odyakmaz, ''O günlerde seçim yaklaşıyordu. Çok sayıda telefon tapeleri internette yer alıyordu. Maç kritik hale geldikten sonra Fenerbahçeli biri ile temas kurmanın dışarıda spekülasyona yol açar kaygısı yaşıyordum. O da tapelerde belli zaten'' şeklinde cevap verdi.

Odyakmaz'ın ardından sanık Tamer Yelkovan'ın çapraz sorgusuna geçildi.

Bolu'daki bir hocaya para verilmesine ilişkin soru üzerine Yelkovan, ''Başkan dua ettirdi. 5 bin lira da para verildi. Başkan kendi cebinden verdi'' diye konuştu.

''Metris'teki hoca bedava dua ediyor''

Mahkeme Başkanı Ekinci, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü kastederek, ''Aziz Yıldırım, bedava dua ettiriyormuş'' dedi. Sanık Tamer Yelkovan da ''Metris'teki hoca bedava dua ediyor'' ifadesini kullandı.

Yelkovan, ''Sürekli olarak dua ederim, tapelerimde zaten var, camiye de gidiyorum. Ayrıca tahliye olunca adak kestim ve Eyüp Sultan'a da gittim'' diye konuştu.

Yelkovan'ın ardından çapraz sorgusu yapılması için tutuksuz sanık Şekip Mosturoğlu kürsüye alındı.

Trabzonspor'un avukatının, ''Emenike transferiyle ilgili bilginiz var mı?'' sorusuna Mosturoğlu, ''Süreçle ilgili bilgim var'' cevabını verdi.

Trabzonspor'un avukatının, ''Emenike ile ilgili ön sözleşme imzaladı mı, Karabük ile ilgili?'' sorusuna da Mosturoğlu, ''Ön sözleşme yaptık ama yazılı değildi. Öncelik almak için görüştük ve anlaştık'' cevabını verdi.

Mahkeme Başkanı Ekinci, ''İddianamede yer alıyor. Mahmut Güneş'i dövdün mü?'' diye sorduğu Mosturoğlu, ''Abisiyim...Mahmut menajerlik yapıyordu, beni tanıdığını söyleyip adımı kullanıyordu. Uyardım, dinlemedi'' diye konuştu.

Duruşmada, tutuksuz sanıklar Volkan Bahçekapılı, Tuğrul Çağrı Özer, Halil Köntek, Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl, Ali Yıldırım ve Talat Emre Koçak'ın çapraz sorguları da yapıldı.

Mahkeme Başkanı Ekinci, sorgulara ara vererek duruşmayı yarına erteledi.

Başkan Ekinci, yarınki duruşmada tutuklu sanıkların çapraz sorgusunun yapılacağını ve taleplerin alınacağını belirterek, ''Savcı bey de mütalaasını verirse onu da alacağız'' dedi.

Bunun üzerine duruşma savcısı Ufuk Ermertcan'nın da kafasını sallayarak, onayladığı görüldü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN