Web Sürümüne Geç

  Ben sahada konuşurum

  Ben sahada konuşurum
  05 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 00:34

  "F.Bahçe'yi tanıyor, biliyorum. Kuyt'a da sordum. Büyük bir takıma geldim. Elimden geleni, hatta daha fazlasını yapacağıma söz veriyorum"

  Fenerbahçe'nin yeni transferi Raul Meireles jet gibi geldi, gitti. Sağlık kontrolünden geçen, imza atarak Portekiz Milli Takımı kampına giden Meireles, "Ben sahada konuşurum. Tam bir takım oyuncusuyum. Başarı için çalışmak gerek. Profesyonelce çalışacağımın, elimden geleni, hatta fazlasını yapacağımın sözünü veriyorum. Önemli olan takımın kazanmasıdır. Yenilgiye tahammülüm yok. Son dakikaya kadar savaşırım" dedi.

  HEDEF YENi BAŞARILAR
  Fenerbahçe'yi tanıdığını, tercih ederken sadece eşine sorduğunu belirten Meireles şunları söyledi: Eşim futboldan anlamaz. Eşime Fenerbahçe'nin Chelsea ve Liverpool gibi büyük bir kulüp olduğunu söyledim. Tereddüt etmedik. Kuyt bana kulübü, taraftarı ve İstanbul'u anlattı. Taraftarın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Fenerbahçe ile şampiyonluklarıma yenilerini eklemek istiyorum. Vücudumda Fenerbahçe ve Türkiye için de dövme yeri var, yaptıracağım.

  BAK ŞU UTANMAZA
  Meireles'in F.Bahçe'yi tercih etmesi, Napoli Teknik Direktörü Walter Mazzari'yi çılgına çevirdi. İtalyan hoca, "Meireles bize söz verdi, Fenerbahçe'ye gitti. Para için kariyerini çöpe attı. Asya takımları futbolu tehdit ediyor. UEFA önlem almalı" diye konuştu.

  MEİRELES FORMALARI YOLDA
  Yeni transfer Meireles'in formalarının kısa sürede Feneriumlarda yerini alacağı belirtildi. 14 numaralı formayı giyecek olan Portekizli futbolcu, Fenerium'u hareketlendirecek.

  ÇOK KARŞILANDIM
  Meireles, Portekiz Milli Takımı kampında F.Bahçe'deki izlenimlerini aktardı. Yıldız oyuncu, "Başkan ve hocamız dahil herkes bana çok sıcak davrandı, yabancılık hissettirmedim" dedi.

  CHELSEA TEŞEKKÜR ETTİ
  İngiltere Premier Lig kulüplerinden Chelsea, F.Bahçe'ye giden Meireles için mesaj yayınladı. Hizmetleri için Portekizli oyuncuya teşekkür eden Chelsea, Stoch ile aynı takımda oynayacağını da belirtti.

  KOCAMAN BRİFİNG VERDİ
  Meireles ile Aykut Kocaman imza töreni öncesi ve sonrasında bire bir görüşmeler yaptı. Kocaman, Meireles'e Fenerbahçe'yi, Türkiye'yi ve takımda nasıl bir görev üstleneceğini ayrıntılı şekilde anlattı.

  12 EYLÜL'DE GELECEK
  Meireles, Avrupa Şampiyonası elemelerinde cuma Lüksemburg deplasmanında ter dökecek. Yıldız oyuncu 11 Eylül'de de Portekiz'de Azerbaycan sınavına çıkıp, 12 Eylül'de İstanbul'a dönecek ve takıma katılacak.

  TERİM İSTEMEDİ
  Geçen sezon menajer Ahmet Bulut, Meireles'i G.Saray'a teklif etti. Terim, Melo'yu tercih etti. Bu sezon Fenerbahçe, Fernandes için uğraşırken Bulut, "Meireles'i alın" dedi. Maliyeti de Fernandes'e göre düşük olunca iş bitti. Fenerbahçe son dakikaya kadar Marsilya ve D. Moskova ile Meireles için kapıştı.

  TURP GİBİ ÇIKTI
  Raul Jose Trindade Meireles sağlık kontrolünden geçti. Portekizli oyuncuda herhangi bir sağlık sorunu çıkmadı. İstikrarlı yapısıyla dikkat çeken Meireles daha önce omuz yaralanması, uyluk problemleri, ayak bileği yaralanmaları ve bel fıtığı nedeniyle formasından kısa süreli ayrı kalmıştı.

  KAZANMAYI DÜŞÜNÜR
  Hollanda Milli Takımı kampında bulunan Kuyt, "Liverpool'da birlikte oynamıştık. F.Bahçe'ye büyük katkı sağlayacak. Kazanmayı ister, mücadeleyi hiç bırakmaz. Bana benziyor" dedi.

  CHELSEA'NİN UYUMSUZU!
  İngiliz basını, Meireles'in transferine geniş yer ayırdı. Daily Star "Chelsea'nin uyumsuzu gitti" derken, BBC televizyonu ise "Chelsea'liler mutlu değil. Matteo'nun kafasında yoktu, ayrıldı" diye yazdı.

  PARA KAZANDIRAN TEK İSİM
  İngiltere'nin etkin gazetelerinden The Telegraph ise Meireles transferine maddi yönden değerlendirdi. Gazete, "Chelsea'nin bu sezon bonservis bedeliyle ayrılan ilk ve tek futbolcusu" sözleriyle imzayı duyurdu.

  Etiketler Raul Meireles
  Yükleniyor