Web Sürümüne Geç

  Doğuştan golcüyüm

  Doğuştan golcüyüm
  11 Eylül 2012, Salı Güncelleme: 22:41

  Kuyt, ne zaman nerede olması gerektiğini bildiğini söyledi.

  Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, FourFourTwo'ya verdiği röportajda ilginç şeyler söyledi. İddialı konuşmayı sevmeyen, mütevazı yaşantısıyla dikkat çeken Kuyt, "Ben doğuştan golcüyüm. Attığım goller basit gibi görünür ama önemli olan ne zaman nerede olman gerektiğini bilmemdir" ifadesini kullandı. Gollerinin çoğunu rakipten, direkten döndükten sonra attığını belirten Hollandalı futbolcu bir takım oyuncusu olduğunu da tekrarladı.

  KiMSEYi RAKiP GÖRMEM
  Liverpool'da yerine oyuncu transfer edildiğinde bile futbola küsmediğini belirten Kuyt şunları söyledi: "Her şeye olumlu bakarım. Liverpool'da yerimi sağlama aldığımı düşünürken genç bir oyuncu transfer edildi. Buna üzülmedim, tam tersi sevindim. Ben hep en iyilerle oynadım. Takım arkadaşlarımı rakip görmem. Hatta aynı mevkide oynayan arkadaşım başarılı olursa onunla övünürüm."

  BİR RONALDO ELBETTE DEĞİLİM
  Tipik bir sağ kanat oyuncusu değilim. Afili hareketlerle 2-3 kişiyi çalımlayan bir adam değilim. Ancak takım oyuncusuyum, görevimi iyi yaparım.
  Takım içinde her zaman pozitif davranır, düşünürüm. Bir Ronaldo olmadığımı ben de biliyorum. Her zaman ilk 11 oyuncusu olduğumu da.

  TORRES'E ÇOK GOL ATTIRDIM
  Fernando Torres çok gol attı, ben ona asist yapan futbolcu olarak alkışlandım. Gol atmak kadar attırmak da önemli. O attı, ben attırdım.
  Kulüp de biz de kazandık.

  UYUM SÜRECİ YAŞAMADIM
  4 çocuklu bir ailenin yeni bir ülkeye gitmesi kolay bir karar değil. Korkuyordum, ilk günde korkularım bitti. İyi karşılandım, her şey düzenli ve yolunda gitti. Şanslıyım ki eşim ve çocuklarım da Türkiye'yi sevdi. Aykut Kocaman bizzat bana çok yardımcı oldu. Yabancılık çekmedim.

  75'TEN SONRA AÇILIRIM
  Gollerimin çoğunu 75. dakikadan sonra attım. Farkındayım. Ama nedenini bilmiyorum. Belki kondisyon olarak iyi olmam. Son dakikalarda, uzatmalarda çok gol attım. Liverpool'da Şampiyonlar Ligi maçı oynarken uzatmanın uzatmasında atmıştım.

  Etiketler Dirk Kuyt
  Yükleniyor