Web Sürümüne Geç

  Örgüt lideri olamam

  Örgüt lideri olamam
  14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 02:57

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike davasıyla ilgili bomba açıklamalar yaptı:

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, NTV Spor'a gündemi sarsacak açıklamalar yaptı. Şike davası ile ilgili "Ben Fenerbahçe'yi şampiyon yaptım, beni içeri aldılar" ifadesini kullanan başkan Yıldırım, şöyle devam etti: "Fenerbahçe'nin bu süreci yaşaması Türkiye adına bir şans. Fenerbahçe dışında bir başka camia bu sürecin altından kalkamazdı. Biz şikeden dinlenmedik. Dinlendiğimiz tarihte şike suç değildi. Silahlı örgütten dinlendik. Türkiye'de 25 milyon taraftarı olan kulübün başkanını dinliyorsanız bu yanlıştır. Beni neden silahlı örgütten dinleme kararı aldılar. 4 tane silahım var ama eve gelip bakmadılar. Silahlar Aziz Yıldırım'ın evinde bulunmuş gibi kamuoyuna sunuldu. 2 Temmuz'da Şekip bey bir şeyler duymuş. Konuşursam çok kişi üzülür.

  100 BİN EURO NEREDE?
  Baktılar bizi silahlı örgüte sokamadılar. Şikeden de içeri atamadılar. Sonra iki madde çıkardılar. Tüm bunlar sonunda şiddet bulamadılar 'Sonra şiddet yapabilir' dediler. Bu mantıkla bu hadiseyi oturttular. Her şey varsayımla yapıyorlar. Aziz Yıldırım 100 bin euro verdiyse ispat etsinler. Ben verdiysem ya kendi hesabımdan ya da kulübün hesabından çıkardım. Benim hesabımda bir şey yok. Kulübün hesabını incelettiler. Ordan da bir şey çıkmadı. Mahmut Özgener'e diyorum ki 'Kenan bey geldi ben de gerekeni yaptım." Şike yapacak olsam TFF başkanına söyler miyim?

  BU BİR ŞİKE DAVASI DEĞİLDİR
  Fenerbahçe şike yaptıysa, Türkiye'de kimse şike yapmadım diyemez. Bu bir şike davası değildir. Bu şike davası olsaydı tüm oyuncuları alırdınız. Biri Bülent Uygun'a Fenerbahçe'ye karşı şöyle şöyle oyna diyor. Maç sonu Eskişehir yeniliyor. Eğer bu dava şike davası ise bu adamlar da çağırılırdı. Öbür taraftaki herkesi Ümit Karan toplayıp konuşmuş. O zaman herkesi çağırın konuşun. Aziz Yıldırım'ı suçlamak istiyorsan sadece bunlar olur. Aziz Yıldırım dışında olan bir şey varsa da çağır onları anlattır. Tüm dava Aziz Yıldırım'a bir şey bulmak. Herkesi çağırıp 'Aziz Yıldırım'la ilgili bilgi ver git' dendi. Sivas'a para gitti deniyor. Komutan geldi, vali geldi, belediye başkanı geldi ifade verdi. Çantayı anlattı. Benim 50 bin dolarım olsa yatağın altına koyar sabah da kalkınca bakardım, yerinde mi diye. Biz Fenerbahçe'yiz. Biz küseriz de darılırız da. Şu anlatılanlar içinde tüm sorumlu benim. Yakalayıp söyleyebilecekleri bir şey kalmadı. Biz 2 defa direkten döndük, 2 defa şampiyonluktan oldum. Demek ki yapmıyormuşuz. İnsanların böyle üzüleceğini bilsem o zaman yapardım.

  BU ÇOK VAHİM BİR KONUDUR
  Ben satın aldığım bir adamı kulübe alır mıyım? 19 maç şike yapıldığını söylediler. Şimdi 7 maça indi. Sadece biz değil Beşiktaş var, Trabzon var... Ben örgüt lideri olamam. Trabzon ile ilgili tapeleri işleme koysunlar bakın neler çıkıyor. Ama araştırmıyorlar. Varsayımla bu dava olmaz. Mehmet Berk 2 tane çok önemli konu söyledi. 'Biz bu davanın 3-4 ayda biteceğini sandık.' Bu çok vahim bir konudur. Bütün basında yazılanların yüzde 90'ı yalan dedi. Bu da vahim. Görevden alınınca bunu açıklama ihtiyacı

  BEN APTAL MIYIM?
  G.Antep maçında Alex ile ilgili organizasyon vardı. Bunu gördüm ve anons yaptım. 1990'dan bu yana kulübün içindeyim. Nerede ne olduğunu anlayabilen insanım. 1. dakikada herkes aynı şeyi söylüyorsa bir organize vardır. Duyum almadım ama anladım. 1-0'dan sonra takım düştü.
  Aykut hoca üzüldü. Oyuncular değersiz olduklarını düşünüp üzüldü. 1-0'dan sonra Gaziantep bizim yarı sahamızda oyun oynadı. Kötü tepki aşağılara düşürür, iyi tepki bizi olumlu yönde etkiler. Fenerbahçe tarihini bilmeyecek kadar aptal bir adam mıyım? 3 Temmuz'a darbe vuran Manisa maçındaki kadınlar ve çocuklardır. Ben bu kadar aptal mıyım, bunları bilmiyor muyum? Rica ederim diyorum, azarladı diyorlar. Benim konuşma tarzım bu. Dünyada görülmemiş, ilk defa siz görmüş olun. Bir de bize uysunlar. Gerekirse yine uyarırım. Uğur Dündar da dinlemeden herhalde 'azarladı' dedi. Ben azarlamadım tam tersi rica ettim. Lig TV'de ben 60 yaşına geldim, benden yaşlı olanların elini öperim dedim. Demeyebilirdim. Neden dediğime dikkat çekerim. İnsanlar o gün orada doğaçlama tezahüratta bulunmadı. Organize vardı orada.

  ÇOK ÇİRKİN VE AHLAKSIZ
  Başka bir kulüp bunları yaşasaydı ben onların yanında olurdum. Bu bir şike davası değildir. 19 maçta 5 oyuncu ile şike mi yapılır. 22 -23 yaşındaki çocuk geleceğini satar mı? Siyah bir torbanın resmi çekilmiş buna para diyorlar. Türk polisi bu kadar mı zayıf. Ben Fenerbahçe başkanı olmasam bana bunlar yapılmayacaktı. Şekip beyle ilgili gizli tanık lafları çok çirkin ve ahlaksız. Gizli tanık olan adam ceza almazdı. Gizli tanıkları mahkemeye getiremediler. 2 gizli tanık da mahkemeye gelmedi. Fenerbahçe yöneticisine bu iftira atılamaz. Gizli tanık olman için o işlerin içinde olman lazım. Biz şike yapmadık. Bu çerçevede bakılıyorsa tüm kulüplere işlem yapmak zorundasınız. Lütfen herkes insaflı olsun. Biz sokak insanları da değiliz, hepimizin belli çevresi de var. Ben yaşadığım için sevindim demek olmaz geride bıraktığımız 1 yılla ilgili. Bir tane ihale almış mıyım, devleti soymuş muyum, gayri meşru işim var mı? Ben hiçbir hata yapmadım. Herkes temiz biz mi kirliyiz?

  MEİRELES ELMA, ARMUT DEĞİL Kİ
  Aykut Kocaman transferleri kendisi yaptı. Aldığımız isimlerin hepsi milli. Vizyonları yok diyorlar. Fenerbahçe'den 11 ismin 9'u milli oyuncu. Meireles elma, armut değil ki hemen gelsin. Roberto Carlos'u almak için 2 yıl uğraştık. Buraya gelmek için birkaç oyuncuyu aradı, gelme paranı alamazsın dediler. Bir menajer ünlü para almak için transferin önünü kesti. Herkes kolay sanıyor. Aziz Yıldırım'dan önce hangi yıldızlar geliyordu? Hagi bitti diye Türkiye'ye getirdiler. Sadece Alex ve Cristian milli oyuncu değil. Ne vizyonundan bahsediyorlar? Her türlü hedefi koymuşuz.

  YALNIZ ATATÜRK'ÜN HEYKELİNİ AÇARIM
  Alex 4 yıl 5 yıl önce yuhalandı. Ben o gün 'Alex, tamam git kardeşim' deseydim bugün Alex sorunu olur muydu? Hocasıyla oturup konuşuyorsa sorun yoktur. 1 maç oynamadı diye bunları kavga haline getirmek yakışmıyor. Alex diye bir problemimiz yok. Alex kalabilir de kalmayabilir de. Büyük yıldızların belli süreçlerden sonra kendilerinde egolar öne çıkar. Bazıları Alex'le oynamalı diyor. Mesela Oğuz. Ortega'yı sen oynatmadın kardeşim. Bir tanesi daha aynı şeyi söyledi. Cemil Turan'ı kadro dışı bıraktın sen. O oyuncular gece E-5'te antrenman yapıyorlardı. Alex efsane değil. Efsane abartılıyor. Heykeli bana soruldu ben de 'yapın' dedim. Ben de neden yaptınız demem. Ben bu ülkede sadece Atatürk'ün heykelini diker ve gider onu açarım. Ama taraftarın yaptığına karşı da çıkmam. Alex'le konuştum ve gerekeni anlattım. Aykut da Alex'ten faydalanacak.

  TÜRKİYE İÇİN ÇEKTİK
  CAS davası ile ilgili Fenerbahçe hem Türkiye'nin hem de kendi menfaatlerini düşünerek geri çekildi. Fenerbahçe'nin menfaatleri Türkiye'nin menfaati neyse odur. Mali kayıplar telafi edilir. Kalmayacak olan şey lekedir. Kimse Fenerbahçe'yi suçlayamaz. Ömrüm yetene kadar bu mücadele devam edecek.
  Etiketler Aziz Yıldırım
  Yükleniyor