Web Sürümüne Geç

  Başkanın şifreleri

  Başkanın şifreleri
  15 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 01:29

  Cezaevinden çıktıktan sonra önce gece ilk kez NTV Spor'da canlı yayına çıkan Fenerbahçe başkanı, Trabzonsporlu yöneticilereski kulüp çalışanları ile yöneticiler, gazeteciler ve bazı menajerler hakkında şok ifadeler kullandı

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliye edildikten sonra çıktığı ilk canlı yayında söyledikleri gündeme bomba gibi düştü. Yargı sürecini etkilememek için isim vermeden birçok kişiden ve olaydan bahsetti. FOTOMAÇ, Yıldırım'ın üstü kapalı göndermelerini deşifre etti. Başkan Yıldırım, "Halkı galeyana getirecek sözleri söyleyen ve hakkında işlem yapılmayan kulüp yöneticisi" sözüyle Trabzonspor asbaşkanı Nevzat Şakar'ı işaret etti. "F.Bahçe maçı oynanırken, akşam Sivas'a balık gönderiliyor" sözleri ile de Trabzonlu yönetici ve iş adamı Recep Denizeri'ye dikkat çekti.

  ALEX, KULÜP İÇİNDEKİ OLAYLARI ALKOL BAĞIMLISI MENAJERLE PAYLAŞMAMALI
  Yıldırım, "Fenerbahçe kaptanı, kulüp içindeki olayları alkol bağımlısı eski Fenerbahçe çalışanları ile paylaşmamalı" cümlesiyle de iki yıl önce görevden ayrılan eski idari menajer Volkan Ballı'yı hedef gösterdi. Aziz Yıldırım, tapeleri kaynak alarak Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'u maç sonrası arayıp "Sizin 5 numara maçı Fenerbahçe'ye sattı" diyen Fenerbahçeli'nin de ismini vermedi. Ancak bu isim, kulüpte kendisine muhalefet eden eski yönetici Tahir Kıran.

  O MENAJERLER KİM?
  Meireles transferinde işi zora sokan menajerler olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, burada Portekizli menajer Jorge Mendez ve Türkiye'deki temsilcisi Ahmet Bulut'u kastetti. 1 Ağustos'ta başlayan Meireles'in transfer süreci başka bir menajer Lourenço'nun araya girmesiyle 3 Eylül'de sonuçlandı

  SES KAYITLARI ELİMDE
  NTV'deki konuşması sırasında kendisi ve Ali Koç hakkında olumsuz yayın yapması için 150 bin dolar teklif edilen bir gazeteci olduğunu söyledi. Bu ismin TRT spor yorumcusu Hakan Can olduğu iddiaları ortaya atıldı. Aziz Yıldırım, bu iddiasıyla ilgili ses kayıtlarının elinde olduğunu da dile getirdi.

  HANGİ YAZARA KIZDI?
  Başkan Aziz Yıldırım'ın konuşmasının bir kısmında "Eskiden ekonomi servisinde getirgötürcülük yapan gazeteci" diye bahsettiği isim ise Habertürk gazetesi yazarı Serdar Ali Çelikler. Çelikler, "Fenerbahçe'den 3A (Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman, Alex) gitmelidir" yazısıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

  KARLIBEL İNKAR ETTİ
  Aziz Yıldırım, 3 Temmuz'dan bu yana kendisi hakkında twitter'dan mesajlar yayınlayan Talip Doğan Karlıbel'e de değindi. Yıldırım, Karlıbel'in ismini vermeden "O tweetleri atan kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. 'Ben yazmadım' diye inkar ediyor" diye konuştu.

  PEGASUS'LA GÖRÜŞTÜ
  Başkan Aziz Yıldırım'ın "Kulübe 200-300 milyon dolar gelir getirecek proje" sözleriyle heyecan yattığı proje için ise çeşitli iddialar ortaya atıldı. Bazı kaynaklar Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulacağını söylerken, önemli bir iddia da kulübün havayolu şirketi kurmak için Pegasus'la görüştüğü yönünde.

  FIBA, HEMEN HAREKETE GEÇTİ
  Aziz Yıldırım'ın, "Avrupa'dan gelen basketbol hakemleri Kapalıçarşı'ya gidiyor. Hepsine hediyeler alıyorlar" sözleri FIBA'yı harekete geçirdi. FIBA'nın iki numaralı ismi Patrick Baumann konuyu masaya yatırmak için harekete geçtiklerini açıkladı.

  ÜLKER SPONSOR OLACAK İDDİASI
  Finansal Fair-Play yüzünden pek çok kulübün uykusunun kaçtığı bir ortamda Fenerbahçe'nin futbol takımı için de Ülker ile görüştüğü ileri sürüldü. Ülker'in 5 yıl için 500 ile 750 milyon dolar arasında bir rakam ödeyebileceği iddia edildi.

  4 ŞUBAT'TA DEV BULUŞMA
  Başkan Aziz Yıldırım'ın, 4-6 Şubat tarihlerinde Avrupa Kulüpler Birliği toplantısına katılacağı öğrenildi. Birliğin kuruluşunun 5. yılı için İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak etkinlikte-Yıldırım ile UEFA Başkanı Michel Platini'nin görüşeceği öğrenildi.

  AMATÖRLERE SAHİP ÇIKTI
  F.Bahçe'de Aziz Yıldırım'ın cezaevinden çıktığı ilk günlerde yapılan yönetim kurulu toplantısında sponsor bulunamayan amatör şubelerin (Yelken, yüzme, atletizm, masa tenisi, kürek ve boks) kapatılmasının masaya geldiği iddia edildi. Ancak Aziz Yıldırım önerileri hemen geri çevirdi.

  Volkan DEMiR
  Etiketler Aziz Yıldırım
  Yükleniyor