Web Sürümüne Geç

  Son Efsane

  Son Efsane
  16 Eylül 2012, Pazar Güncelleme: 01:54

  Yıldırım, "Topuk Yaylası'ndaki işleri" nedeniyle yoktu. Açılışa katılan Aykut Kocaman, Alex'e sarıldı

  Fenerbahçe tarihine altın harflerle ismini yazan Alex de Souza yaşarken ölümsüzleşti. Kadıköy'deki Yoğurtçu Parkı'nda Brezilyalı oyuncunun heykeli açılırken, yüzlerce taraftar "I Love You Alex" diye bağırdı. Alex, Aykut Kocaman'ın da katıldığı açılışta gözyaşlarını tutamadı.

  HOCALARINA TEŞEKKÜR ETTİ
  Açılışa eşi ve çocuklarıyla gelen Alex, heykel fikri ilk söylendiğinde "Delilik, ne yaptım ki" dediğini söyleyen sambacı, Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman, Daum, Aragones ve Zico'ya teşekkür etti. Taraftarın "Kaptan bizi bırakma" tezahüratları sırasında Alex gözyaşlarına hakim olamadı.

  DOĞUM GÜNÜNDEN BİR GÜN SONRA
  Aziz Yıldırım, "Topuk Yaylası'ndaki işleri nedeniyle" açılışta yer almadı. Açılışta Aykut Kocaman dışında Ömer Temelli, Yüksel Günay, İsmail Kartal, Hasan Çetinkaya da hazır bulundu. Alex, "14 Eylül'de doğdum. 15 Eylül'de heykelim açıldı. Aldığım en güzel ve anlamlı hediye budur" diye konuştu.

  TARAFTARLARIN ESERİ
  1907 ÜNİFEB, Fenerbahçeliler Derneği, Cefakar Kanaryalar ve Vamos Bien taraftar gruplarının yaptırdığı Alex'in heykeli Lefter'in 2009'da dikilen heykelinin 50 metre yakınında bulunuyor. Alex, "Burada F.Bahçe'nin efsanesi Lefter'in heykeli de var. Onunla tanıştığım gün özeldi. Ayrıca F.Bahçe'de idolüm Zico ile de çalışma fırsatı buldum" dedi.

  BREZİLYA BASININDAN TEPKİ
  Brezilya basını Alex'in heykelinin dikilmesine tepki gösterdi. Gazeteler, heykelin sambacının Brezilya'ya dönmesini engellemek için açıldığını ileri sürdü.

  ELİMDEN GELENİ YAPARIM
  Alex taraftara da söz verdi: "F.Bahçe'de olduğum sürece elimden gelenin en iyisini yapacağım. Nasıl bu kadar tutkulu olduğunuzu hâlâ anlayamadım."

  MALİYETİ 33 BİN TL
  Alex'in heykeli, yaklaşık 32 bin 750 liraya maloldu. Bu parayı Fenerli taraftarlar kendi aralarında topladı. İş adamlarının katkı yapma isteği kabul edilmedi. Heykelin kaidesinin arkasına hesaba para yatıran taraftarların isimleri yazılacak.


  Etiketler Fenerbahçe
  Yükleniyor