Web Sürümüne Geç

  "Aziz Yıldırım tüm Fenerbahçelilerin başkanıdır"

  "Aziz Yıldırım tüm Fenerbahçelilerin başkanıdır"
  22 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 12:02

  Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk İşleri Sorumlu Yardımcısı Yasemin Merçil, bir spor kulübü olduklarını ve sarı-lacivertli camiayı sürekli hukuk savaşı içinde tutma amacında olmadıklarını söyledi.

  Merçil, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü olarak, bir hukuk savaşı içinde olma çabalarının bulunmadığını belirtti.
  Sarı-lacivertli kulübün yöneticisi, ''Şike davası'' sürecinde ve sonrasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında çıkan haberlerle ilgili hukuki süreç başlayacağını ifade ederek, şunları söyledi:

  ''Biz bir spor kulübüyüz ve camiamızı sürekli hukuk savaşı içinde tutma amacımız yok. Sadece gerekli kanun makamları, yetkili spor kanalı sahiplerinin bu işe el atmasını istiyoruz. Tabii ki hukuk kanallarını kullanırız, ama biz spor işleriyle mi uğraşacağız, hukuk işleriyle mi? Biz, bu tür bir savaş içinde olmak istemiyor ve kendi işimizi yapmak istiyoruz. Sportif başarılar elde etmek ve enerjimizi, gücümüzü bu yönde kullanmak istiyoruz. Ama maalesef üst sınırda hakaretlere maruz kalıyoruz. Elimizden geldiğince bunlara karşı hukuki haklarımızı da kullanacağız.''
  Başkan Yıldırım'ın, çoğu zaman hakkında çıkan olumsuz haberleri önemsemediğini dile getiren Merçil, ''Başkanımız, enerjimizi bu konulara harcamamızı istemiyor. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün ve tüm Fenerbahçelilerin başkanıdır. Dolayısıyla onun onurunu, gururunu zedeleyecek hiçbir şeye izin vermeyiz'' dedi.

  ''Başkanımız, kadın taraftarlarımızla gurur duyuyor''

  Merçil, geçen sene sarı-lacivertli takımın cezası nedeniyle sadece kadın ve 12 yaş altı çocukların önünde 20 Eylül 2011'de oynanan Manisaspor maçının, ''3 Temmuz'' sürecinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

  Yönetici olarak sarı-lacivertli kadın taraftarlarla gurur duyduğunu aktaran Merçil, Manisaspor maçından sonra Metris Cezaevi'nde Aziz Yıldırım'ı ziyaret ettiğini hatırlattı. Merçil, ''Başkanımız Metris'te, bizi destekleyen bayanların, bu mücadele için bir simge gibi arkasında durduğunu gördüğünde, çok duygulu anlar yaşamıştı. O gün bana şunu söyledi, 'Bugünden sonra taraftarım benle olacak ve beni bu mücadelede yalnız bırakmayacak. Bu mücadeleyi hep birlikte aşacağız' Sayın başkanımız, bayan taraftarlarımızla gurur duyuyor'' diye konuştu.
  Boş tribünlere oynamaktansa kadın ve çocuklar önünde futbolcuların sahaya çıkmasının daha iyi olduğunu dile getiren Merçil, sarı-lacivertli kadın taraftarların tribünlere aşkla ve sevgiyle geldiğini söyledi.

  Kadın yöneticiliğin zorluğu

  Merçil, geçen yıl yaşanan süreçte, Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu tutuklu olduğu için Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu arasında köprü görevi gördüğünü belirterek, o dönemi ''çok yoğun ve yorucu'' olarak değerlendirdi.

  Avukatlık sıfatının yanında bir kadın olarak süreci iyi yönettiği için takdir aldığını anlatan Merçil, ''Bizim spor dahil tüm branşlarda başarılı kadınlarımız var. Ülkemiz, sporda son dönemlerde başarılı Türk kadınlarını konuşuyor. Bize imkan tanındığı sürece, tüm kadınlarımız görevlerini yerine getirecektir'' ifadelerini kullandı.

  Fenerbahçe Futbol Takımı'nın performansına da değinen Merçil, UEFA kriterlerine göre transferler yaptıklarını ve zaman içinde daha da başarılı olacaklarını kaydetti.
  Yükleniyor