Web Sürümüne Geç

  Denizli, Kocaman'a danışman olacak

  Denizli, Kocaman'a danışman olacak
  22 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 10:52

  Plan hayata geçirilirse Mustafa Denizli, dışarıdan 'teknik' yardım yapacak. Fenerbahçe böylece Chelsea, B. Münih gibi devlerin yaptığı uygulamayı model almış olacak

  F.Bahçe'de Marsilya maçının ardından teknik direktör Aykut Kocaman'a yönelik eleştirilerin dozu artarken, kötü futbola çare olarak çok konuşulacak bir formül gündeme geldi. Aykut Kocaman'ın kadro seçiminde ve oyuncu değişikliklerinde hata yapması, korkak futbol oynatması ve Alex'le yaşadığı sorun nedeniyle, teknik heyete hem danışmanlık hem de abilik yapmak amacıyla Mustafa Denizli'ye teklif götürülmesi konuşuluyor. Plana göre, Denizli'nin Fenerbahçe'de resmi bir sıfatı olmayacak ancak Kocaman ile sürekli bilgi alışverişinde bulunacak, düşüncelerini söyleyecek, yol gösterecek.

  Sezon başından beri takım çalıştırmayan Mustafa Denizli ismine Aykut Kocaman'ın da itiraz etmeyeceği belirtiliyor. Kocaman'ın doğrudan kendi üstünde bir göreve gelmeyecek olan Denizli'ye büyük saygı duyduğu ve onun tecrübesinden yararlanmaya "hayır" demeyeceği ifade ediliyor. Fenerbahçe'yi şampiyon yapan ilk yerli teknik direktör olarak tarihe geçen Denizli'nin önümüzdeki günlerde Kocaman ile bir araya gelmesi bekleniyor. Öte yandan teknik direktörlere danışmanlık uygulaması Avrupa'da çok yaygın. Chelsea, Bayern Münih, İnter ve Schalke gibi dev kulüplerde bile teknik direktörlerin danışmanı var.

  'ARAGONES BiLE DAHA iYiYDi'
  F.Bahçeli taraftarların Aykut Kocaman'a yönelik sert eleştirilerinden bazıları şöyle:

  * Geçen sene şampiyonluğu son maçta Kadıköy'de korkak futbol oynatarak kaybetti. Hâlâ korkak futbola devam ediyor.
  * Terim, Süper Kupa maçında 10 kişi kalınca oyuna Amrabat'ı alıyor. Terim bu yüzden İmparator, Kocaman ise korkaklığı yüzünden fiyasko.
  * Bir an önce istifa etmesi gerekiyor.
  * Başarısızlığın sembolü olma yolunda ilerliyor.
  * Adama Avrupa'da hükmen galibiyet verseler bir yolunu bulup berabere bitirecek.
  * Alex'e duyduğu antipati yüzünden hem kendini hem Fenerbahçe'yi yakıyor.
  * F.Bahçe'nin başına geldi geleli maçların 2. yarılarını hep mahkum oynuyoruz.
  * Elit takımlar topu yerden oynamaya çalışırken bizimki on metre havadan oynatıyor.
  * Aragones bile bundan iyi futbol oynatıyordu.
  * Oyunu okuyamayan adamdan hoca olmaz.

  Etiketler Fenerbahçe
  Yükleniyor