Web Sürümüne Geç

  Meireles: "Bu formanın ruhunda liderlik var"

  Meireles: "Bu formanın ruhunda liderlik var"
  30 Eylül 2012, Pazar Güncelleme: 15:34

  Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Raul Meireles, her zaman takım oyununa önem verdiğini, başarı ya da başarısızlığın takımın parçası olduğunu düşünen bir insan olduğunu söyledi.

  Meireles, Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin ekim sayısında yer alan röportajında, bireysellikten daima uzak durmaya çalıştığını vurguladı.

  Portekizli futbolcu, her zaman takım oyununa önem verdiğini belirterek, ''Takım başarılarının ya da başarısızlıklarının herkes tarafından paylaşıldığının bilincinde olan biriyim. Bu bilinçte de her adımını ve o adımdaki başarı ya da başarısızlığın takımın parçası olduğunu düşünen bir insanım ve her zaman da böyle olacağım'' diye görüşlerini belirtti.

  UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elenmeleri ve Süper Lig'de şu an aldıkları sonuçların Fenerbahçe'nin gücünü gösteren ölçüler olmadığını kaydeden Portekizli oyuncu, şöyle devam etti:

  ''Fenerbahçe'nin kazanma hırsı ve motivasyonu çok yüksek. Zamanla takımın daha oturacağını düşünüyorum. Sakatlıklar yaşıyoruz. Buna rağmen kötü başlangıçlar yapıldığını düşünmüyorum. Avrupa Ligi ve Süper Lig'de hiçbir takım bizden güçlü değil, taraftar desteği sonuna kadar arkamızda. Fenerbahçe dünyada kendini ispat eden büyük bir kulüp. Türkiye'de ise her açıdan lider konumunda. Bu formanın ruhunda liderlik var. Dolayısıyla tüm kupalara talibiz.''

  ''Porto ile Fenerbahçe'de benzer noktalar görüyorum''
  Meireles, Portekiz'in Porto takımının gerek oyuncu, gerekse de bir insan olarak kendisine çok şey kattığını belirterek, Fenerbahçe ile Porto arasında benzerlikler olduğunu söyledi.

  Porto'da çok büyük başarılara imza attığını dile getiren Portekizli oyuncu, ''Porto ile Fenerbahçe'yi kıyasladığımda da benzer noktalar görüyorum. Bunlardan bir tanesi de taraftarın ve takımı ayakta tutan kişilerin tutkusu ve kazanılan başarılarda yaşadıkları sevinç ile kaybedildiğindeki o üzüntü. Bu nedenle de kendimi Fenerbahçe'ye çok yakın hissediyorum'' ifadelerini kullandı.

  ''Kadınların izlediği bir maç atmosferine ilk kez tanık oldum''
  Raul Meireles, sadece kadınların izlediği bir maç atmosferine ilk kez Türkiye'de tanık olduğunu kaydetti. Stadın atmosferinin yaşanarak hissedildiğini anlatan Meireles, ''Kadınların izlediği bir maç atmosferine ilk kez tanık oluyorum. Çok hoşuma gitti. Seyirci, futbolun olmazsa olmazıdır ve futbol seyirci için vardır. Fenerbahçe taraftarına kendimi çok yakın hissediyorum. Onların tutkularının bir parçası olmak beni çok mutlu ediyor ve edecek'' şeklinde görüşlerini paylaştı.

  ''Fenerbahçe'ye başarıya aç bir şekilde geldim''
  Meireles, Liverpool'a transfer olduğu zaman sadece bir yıl oynayacağını düşünmediğini vurgulayarak, şunları söyledi: ''O dönemde Chelsea'den daha iyi bir teklif geldi. Beni beğendiklerini söylediler ve antrenörün beni takımında istediğini ilettiler. Bu nedenle Liverpool'da kısa bir süre geçirdim, ama iyi bir takıma geçtim. Chelsea'de de aynı şekilde, Fenerbahçe'den teklif geldi. Beni buradaki insanlar istediler ve ben de başarıya aç bir şekilde geldim. Chelsea forması altında Şampiyonlar Ligi Kupası kazandım. Sanırım en unutulmaz anım bu olsa gerek. Aynı şekilde Fenerbahçe forması altında da bu başarıları devam ettirmek istiyorum.''

  Portekizli oyuncu ayrıca, kendisine Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte oynama fırsatı verdiği için teknik direktör Aykut Kocaman'a teşekkür etti.
  Etiketler Raul Meireles
  Yükleniyor