"Verilecek en güzel cevap şampiyonluktur"

"Verilecek en güzel cevap şampiyonluktur"
Salı 01.01.2013 17:41

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kendilerine karşı yürütülen kampanyaya verilecek en güzel cevabın şampiyonluk olduğunu söyledi.

Sarı - lacivertli Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin yeni yıl sayısının baş yazısında yazdığı yazıda, yeni yılda umutlu olduğunu ifade etti. Zor zamanlarda camianın bir biri ile kenetlendiğini ve kenetlendiği vakit neler yapabileceğini bildiğini belirten Yıldırım, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"2013'ten beklentimiz çok daha fazlası. Geçtiğimiz günlerde televizyonumuzda da açıkça ve tüm kalbimle inanarak vurgulamıştım; hedefimiz aynı 2010 - 2011 sezonunda olduğu gibi yine tüm branşlarda şampiyonluk. Kuşkusuz şampiyonluklarla da yetinmeyeceğiz. Salonlarda, pistlerde, stadyumlarda desteklediğimiz takımlarımız, sporcularımız, Avrupa'da da adımızı ilk sıraya yazdıracak. İnancımız ve hırsımız her geçen gün artacak, ilkbaharın her günü özellikle takım sporları için zaferlerin gururu, emeklerimizin karşılığı olacak. Futbolda da adını zafere yazdıran Fenerbahçe olacaktır. Topyekun her alanda, her branşta sürdürdüğümüz mücadelenin önderliğini futbol takımımız yapacaktır."

"EN GÜZEL CEVAP ŞAMPİYONLUKLAR ELDE ETMEK"

Fenerbahçe camiasına yönelik bir cephe oluşturulduğunu ve kendilerinin bunun farkında oldukları yazısında belirten başkan Yıldırım, "Camiamıza ve başarılarımıza karşı oluşturulan cepheler açıkça ortadadır. Bize karşı hayasızca yürütülen kampanyaya, sistemli karşı duruşa verilebilecek en etkili yanıtın şampiyonluklar olduğunun farkındayız. Bunun için Fenerbahçe başkanı ve yönetim kurulu olarak, bizler üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız ve yapacağız. Bu konuda sizlere düşen görev ise başta yol arkadaşımız, futbol aklımız Aykut Kocaman'a ve takımımıza vereceğiniz sınırsız destektir." diyerek yazısına şöyle devam etti:

"Son zamanlarda yaşanan, Fenerbahçe düşmanları tarafından açıkça dile getirilen husus taraftar desteğinin kesilmediği müddetçe Fenerbahçe'nin engellenemeyeceğine dair yapılan gerçek tespitlerdir. Fenerbahçe karşıtlarının bile görebildiği ve açıkça dile getirdiği gerçeği, bizlerin de görmesi, bu yönde önlemler almamız, kaçınılmazdır. İşte bu yüzden siz Fenerbahçeliler, takımınızın yanındayken, yanınızda kimlerin olduğuna dikkat etmelisiniz. Fenerbahçe'nin hiçbir değerine saygısızlık yapılmasına, Fenerbahçe'den koparılmasına müsaade etmeyin. Ve unutmayın ki bu sene kazanılacak şampiyonluğun anlamı, bir kupadan çok daha fazla, çok daha büyüktür."

Başkan Yıldırım kulüp olarak her alanda çalışmalara devam ettiklerine ve Kurumsal Yapılanma Projesi'ninde kendisini heyecanlandırdığına vurgu yaparak, şu ifadelerle devam etti:

"Kulübümüzün geleceği için her alanda daha fazlasını yapabilmek adına çalışmalarımız sürüyor. Bu bağlamda, Sayın Ender Alkaya'nın yürüttüğü 'Kurumsal Yapılanma Projesi' bizi fazlasıyla heyecanlandıran çalışmalar arasında yer alıyor. İdari ve profesyonel işleyişimizin daha belirgin, daha profesyonel bir bakış açısıyla belirlenmesi, orta ve uzun vadede, değerimize değer katacaktır. Benzer ölçüde, kulübümüzün üyelik sistemi anlamında, taraftarına daha da açılması ve tüzüğümüzün bu ihtiyaç doğrultusunda yenilenmesi konusu da gündemimizin ilk sıralarında yer almaktadır."

Geçen yıldan bu yana, sahada ve saha dışında, yaşanmayanı ve olmayanı anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin gücü karşısında kendi eksikliklerini örtmeye çalıştıklarını belirtti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN