Ezeli rekabette yeni cephe: Sercan

Ezeli rekabette yeni cephe: Sercan
Çarşamba 02.01.2013

Her konuda anlaşılan Sercan Sararer işini G.Saray bozdu. Ömer Temelli 2 milyon euro'ya imza aşamasına getirdi, Aslan 2.5 önerdi

F.Bahçe'nin Sercan Sararer işine G.Saray'ın "taş" koyduğu öğrenildi. Yönetici Ömer Temelli'nin gurbetçi oyuncu ve kulübü Fürth ile her konuda anlaştığı, imza aşamasına gelen transferi G.Saray'ın engellediği belirtildi. Alman kulübü, Temelli'nin 2 milyon euro'luk bonservis teklifini kabul etti. Hatta Sercan ile de yılda 1.6 milyon euro civarında anlaşma sağlandı. Bu gelişmeleri duyan Fatih Terim'in, "Onu Fenerbahçe'ye kaptırmayın" sözüyle Fürth'e iletilen 2.5 milyon euro'luk teklif "pişmiş aşa su kattı."

SERDAR TAŞÇI PAZARLIĞI KIZIŞTI
F.Bahçe ile G.Saray arasındaki "Sercan Sararer kapışmasının" bir benzeri de Serdar Taşçı'da yaşanıyor. F.Bahçe'nin Stuttgart yönetimine gurbetçi stoperin fiyatını sorduğu, randevu talep ettiği biliniyor. Alman ekibi "Serdar'ın bonservis bedeli 8 milyon euro'dur. Bu rakam sizce uygunsa şartları görüşelim" haberini iletti. Stuttgart'ın Serdar Taşçı'yı G.Saray'ın istediği için rakamı yükselttiği ve pazarlığı kızıştırdığı belirtiliyor.

TRANSFER BÜTÇESİ 25 MİLYON EURO
Ara transferde 3-4 oyuncu almayı planlayan F.Bahçe bunun için 20 milyon euro'yu gözden çıkarmıştı. Ancak G.Saray'ın Sercan Sararer ve Serdar Taşçı'da devreye girmesi yaklaşık 5 milyon euro'luk bir artışa neden olacak. Hem oyuncuların kulüpleri hem futbolcular bu pazarlıktan kazanç sağlayacak. F.Bahçe bütçeyi aşmamak için gündemdeki oyuncuların bazılarını kiralama yoluna gidecek. Gerekirse şartlar zorlanıp, rakam yükseltilecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN