Web Sürümüne Geç

Yılın son ayına Meireles damga vurdu

Yılın son ayına Meireles damga vurdu
Çarşamba 02.01.2013 10:32

Yazılı basında çıkan haberler içinde yılın son ayında en çok Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Raul Meireles'in damga vurduğu ortaya çıktı.

Interpress'in hazırladığı raporda, ilk sırada sarı-lacivertli takımın oyuncusu Meireles'in derbide gördüğü kırmızı kart sonrası hakeme yaptığı hareketler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmesi ve aldığı ceza hakkında, Aralık ayında spor sayfalarında toplam 1.916 haberle yer aldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay sporun gündeminde en çok konuşulan ikinci futbolcu, toplam 1.252 haberle Galatasaray'nin golcü futbolcusu Burak Yılmaz oldu. Üçüncü sırada ise, Beşiktaş'ın Portekizli oyun kurucusu Manuel Fernandes isminin geçtiği 1.182 haberle yer aldı.

Geçtiğimiz ay en çok konuşulan sporcular sıralamasında Galatasaray'dan Felipe Melo toplam 1.174 haberle dördüncü sırayı alırken, Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Dirk Kuyt isminin yer aldığı 1.169 haberle beşinci oldu.

ARALIK'TA EN ÇOK GALATASARAY KONUŞULDU

Gazetelerin spor sayfalarında yayınlanan haber adetlerine göre, her ay düzenli olarak hazırlanan raporda, Aralık ayında en çok konuşulan spor kulübünün Galatasaray olduğu ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı kulübün faaliyet gösterdiği tüm spor dalları dahil, Avrupa ve Süper Lig maçları başta olmak üzere toplam 11.574 haberde isminin yer aldığı belirlendi.

İkinci sırada ligde üst üste aldığı mağlubiyet ve teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifası ile sarsılan Fenerbahçe 11.526 haberle bulunurken, Beşiktaş kulübü de 10.723 haberle üçüncü oldu. Aynı listede Trabzonspor isminin geçtiği 9.434 haberle geçtiğimiz ay dördüncü sırayı alırken, Bursaspor 4.946 haberle beşinci oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN