Maçın adamı!

Maçın adamı!
Cuma 04.01.2013

Kocaman'a 'aykırı soru' sorulamayacak. Basın toplantısındaki polemiklere izin verilmeyecek

İstifa kararından vazgeçen ve takımın başına geçen Aykut Kocaman ilk idman öncesinde "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" dedi. Gerçekten de F.Bahçe'de çok şey değişecek. Bunlardan biri, belki de en önemlisi Aykut Kocaman'ın "Sportif Direktörlük" unvanını bırakması, sadece futbola, saha içine odaklanması.

DÜRÜSTLÜK BAŞA BELA!
Tecrübeli hocanın maç sonundaki basın toplantısındaki "tuzak sorulara" içtenlikle, dürüstlükle cevap vermesinin takıma ve kendisine zarar verdiğini düşünen yönetim önemli bir karar da aldı. Artık Aykut Kocaman maçtan sonra yapılacak basın toplantısında sadece mücadele hakkındaki sorulara cevap verecek. Yönetimin Aykut Kocaman'ın zaman zaman basınla yaptığı sohbet toplantılarına da sınırlama getirmesi bekleniyor. Çünkü sohbet toplantısında "yazılmamak kaydıyla" konuşulanlar bile daha sonra çarpıtılarak sütunlara aktarılıyor. Başkan Aziz Yıldırım ile ters düşerek takımdan uzaklaşan Ali Yıldırım'ın yerine de yeni dönemde Abdullah Kiğılı ve Deniz Aytöre, Aykut Kocaman'a yardımcı olacak. Hukuk konularında Deniz Aytöre, idari konularda ise Abdullah Kiğılı konuşacak.

HER ŞEY GÜZEL OLACAK
Bu "kısıtlama"nın ilk adımı, istifa sonrasında Kocaman'ın "Neden vazgeçtiği" konusunda açıklama yapmaması oldu. Tecrübeli teknik adam, "Hayat tüm güzellikleriyle devam ediyor. Zor günlerde futbolcuların gösterdiği reaksiyon, birlikte hareket etme duygusu beni gelecek adına umutlandırdı. Yaşananlar geride kaldı. Her şey daha güzel olacak" diyerek oluşan soru işaretlerini "es" geçti.

TATİLDE DERSLERİNİ ÇOK İYİ ÇALIŞMIŞLAR
Fenerbahçe'de devre arası tatili öncesi oyunculara verilen polar saatler geri alındı. Futbolcuların hepsinin tatil süresinde kendilerine verilen programı harfiyen uyguladıkları ve hiç kilo almadıkları görüldü. Teknik heyet bu nedenle oyuncuların hepsine teker teker teşekkür etti. Bu durum başarı umutlarını da artırdı.

Emre BOL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN