Bana garanti verin

Bana garanti verin
Pazar 06.01.2013

Bir kez daha devreye giren Fenerbahçe, üç yöneticiyle ablukaya aldığı Nijeryalı yıldıza, "Hayallerini erteleme. Gel imza at" dedi. "Şike"den yargılanan Emenike tek şart koştu:

Emenike'ye yeniden sarı-lacivertli formayı giydirebilmek için bir süredir çalışma içinde olan Fenerbahçe'ye Rusya'dan bomba haber! Spartak Moskova, Njieryalı yıldızı satma kararı aldı. Rus ekibinin geçen sezonun başında Fenerbahçe'den 10 milyon euro'ya transfer ettiği Emenike'yi aynı fiyata vermeye hazır olduğu belirtildi. Spartak'lı yetkililerin, Afrika Kupası için Nijerya Milli Takımı ile Portekiz'de kampta bulunan Emenike'ye aldıkları kararı ilettikleri, transfer görüşmeleri yapabilmesi için ise kendisine izin verdikleri vurgulandı.

AZİZ YILDIRIM TALİMAT VERDİ
Flaş haberi alan Fenerbahçe yetkilileri, fırtına forvetin transferini gerçekleştirmek için vakit kaybetmeden bir kez daha devreye girdi. Başkan Aziz Yıldırım'ın görevlendirdiği sarı-lacivertli 3 yönetici, Emenike'yi adeta ablukaya aldı. "Hayallerini erteleme. Gel imza at" denilerek ikna edilmeye çalışılan Emenike'ye, menajerlerinin de Fenerbahçe'ye gitmesi için baskı yaptığı bildirildi. Ancak şike davasından yargılanan ve hapis yatmaktan endişe duyan 25 yaşındaki oyuncu, bu yüzden Türkiye'ye dönmeye sıcak bakmıyor.

HUKUKÇULARDAN GÖRÜŞ ALINACAK
Bu durumu Fenerbahçeli yöneticilere ileten Emenike, "Fenerbahçe'de oynamayı ben de her şeyden çok istiyorum. Ancak Türkiye'de hapis cezasıyla yargılanıyorum. Bana hapis yatmayacağımı garanti edin, hemen imzayı atayım" diyerek son sözünü söyledi. Hakkında 1 ile 3 yıl arasında hapis istenen Emenike'ye ceza çıkıp çıkmayacağını, çıksa bile hapis yatıp yatmayacağını öğrenmek için kolları sıvayan sarı-lacivertli yönetimin, kulübün avukatlarını ve üst düzey hukukçuları devreye soktuğu öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN