Hamdi Alkan'dan Raul Meireles'e destek

Hamdi Alkan'dan Raul Meireles'e destek
Pazartesi 07.01.2013 14:28

Galatasaray-Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart, yapmış olduğu hareketler, aldığı 11 maçlık ceza ve Tahkim Kurulu'nun bu cezayı 4'e indirdiğini Raul Meireles'e sanatçı Hamdi Alkan'dan destek geldi. Alkan, cep telefonuna gelen mesajları göstererek, "O türk hareketler benim cep telefonuma da mesaj olarak geliyor. Bunda abartacak bir durum yok." dedi.

Halkalı Atakent Anafen'i ziyaret eden ve öğrencilerle söyleşi yapan Hamdi Alkan, başarılı öğrencilere madalya verip onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ünlü sanatçıya ise Anafen yönetimi plaket takdim etti. Yapılan söyleşi esnasında Hamdi Alkan, Fenerbahçeli olmasının hatırlatılarak, Portekizli oyuncu Raul Meireles'in hakem Halis Özkahya'ya yaptığı el hareketini sorması üzerine şunları söyledi:

"Evet ben de Fenerbahçe taraftarıyım. Ama Raul Meireles'in yaptığı hareketin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. İşte benim cep telefonuma gelen mesajlar. Bu mesajların arasında o hareketin olduğunu söyleyebilirim. Fakat o hareketin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum."

Hamdi Alkan, Fenerbahçeli olduğunu tekrarlarken bütün takımları sevdiğini de belirtti. Alkan, Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu elektrik mühendisliği bölümünü 4 değil 12 yılda bitirdiğini buna da tiyatro sevgisinin sebep olduğunu belirtti.

Rol aldığı ve başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu bir kesim tarafından tepki gören Muhteşem Yüzyıl dizisinin sorulması üzerine ise Alkan, eleştirilebilecek yanlarının olduğunu, ancak güzel bir dizi olduğunu da sözlerine ekledi.

Öğrencilere küçüklüğünden beri kitap okuduğunu büyük bir kitaplığı olduğunu da belirten Hamdi Alkan, en sevdiği kitaplarının sorulması üzerine ise, 1935 yılında yazılan ve kitaplığında bulunan tiyatroyla ilgili kitabı olduğunu ve onları çok sevdiğini söyledi.

Hamdi Alkan, dizi sektörünün çok revaçta olduğunu ve televizyonlarda yapımcıların bu işten iyi para kazandıklarını söyleyen Hamdi Alkan, "Hayatta en çok yapmak istediğim şey ise boğazı yüzerek geçmek. Fakat bunu kilolarım sebebiyle gerçekleştiremiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN