Web Sürümüne Geç

  Benat ciddiye bindi

  Benat ciddiye bindi
  Çarşamba 09.01.2013

  Belhand'ı bitirmeye çalışan Fenerbahçe, bir yandan da alternatifleri kovalıyor. İspanyollardan sonra İngilizler de Benat'ı Fener'e yazdı

  Younes Belhanda'yı transfer edebilmek için Montpellier'le adeta satranç oynayan Fenerbahçe, bu oyuncuya alternatif isimler için de yoklama yapıyor. Önceki gün Eurosport İspanya, Real Betis'in 25 yaşındaki yıldızı Benat Etxebarria'yı Fenerbahçe'nin resmen istediğini duyurmuştu. Dün de İngiliz Daily Express aynı iddiayı ortaya attı. Gazete, Manchester City ve Arsenal'in İspanyol yıldızı almak için yarış içinde olduğunu yazarken, Fenerbahçe'nin bu transferde 'pole pozisyonda' olduğunu bildirdi.

  SAF DIŞI BIRAKACAK
  Söz konusu haberde, Fenerbahçe'nin, Machester City ve Arsenal'i Benat transferinde saf dışı bırakmak üzere olduğu vurgulanırken, sarı-lacivertlilerin Hasan Çetinkaya tarafından yürütülen görüşmelerde Real Betis'e Bask'lı oyuncuya karşılık 6.4 milyon sterlinlik (yaklaşık 7.8 milyon euro) bir teklif sunduğu ileri sürüldü. Betis Başkanı Pepe Mel, "Yeni Xabi Alonso" diye lanse edilen Benat'ı 20 milyon euro'dan aşağıya satmayı düşünmediklerini açıklamıştı.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN