Ayrımcılık pes ettirdi

Ayrımcılık pes ettirdi
Pazar 13.01.2013

"Belhanda agresif. Çünkü o kötü yetişmiş. Çünkü o Arap" sözleri 22 yaşındaki yıldızı bıktırdı. Belhanda'nın isyanı, "F.Bahçe ile anlaştı" diye yorumlandı

F.Bahçe, Belhanda'nın transferini Montpellier'in yüksekten uçması nedeniyle askıya aldı. Faslı oyuncu da F.Bahçe konusundaki sorulara cevap vermiyor. Ancak Belhanda'nın L'Equipe gazetesine verdiği demeç "Gidiyorum" mesajı veriyor.

SEN ARAPSIN DİYORLAR
Belhanda, Montpellier'in altyapısından yetişmesine ve Fransa doğumlu olmasına rağmen ırkçı söylemlerle karşı karşıya kaldığını söyledi. 22 yaşındaki orta saha, "İnsanlar 'Belhanda agresif ve kötü yetişmiş. Çünkü o Arap' diye konuşuyor. Kendimi bıçak sırtında hissediyorum. Zaten bu nedenle U20 Fransa Milli Takımı'ndan sonra Fas'ı tercih ettim. Dinimim gereklerini yerine getirebileceğim, ırkçı söylemlerle karşılaşmayacağım yerlerde futbol oynamayı isterim" diye konuştu. Belhanda'nın bu sözleri, "Fenerbahçe ile anlaştı" diye yorumlandı. Belhanda, tüm göçmenleri töhmet altında bırakmamak için çok dikkatli olduğunu da söyledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN