Web Sürümüne Geç

Tek kazanç Salih Uçan

Tek kazanç Salih Uçan
Pazar 13.01.2013
Karabük yenilgisiyle sezonun ilk yarısını kapatan Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın istifasıyla adeta dibe vurmuştu. Antalya kampı geri dönen Kocaman'ın ve onu geri döndüren futbolcuların onur mücadelesinin başlangıcıydı adeta... Kampın öne çıkan isimleri en tecrübeli Kuyt ile en tecrübesiz Salih'ti. Çok çalışıp ikinci yarıya hazırlanan sarı-lacivertlilerde tek problem transferlerin bir türlü gerçekleştirilememesi oldu. Transferde her zamanki gibi geç kalan Fenerbahçe'yi bu durum ne kadar etkileyecek bilinmez ama takımda eksikliklerin bulunduğu muhakkak... Alex'in gidişiyle bu boşluğu Sezer ile doldurmak isteyen Kocaman'ın planları suya düştü. Çünkü Sezer hem sakatlığı hem de beklenen çıkışı yapamamasıyla Fenerbahçe'nin bu derdini çözecek kapasitede
olmadını gösterdi.

Volkan Demirel: Kaptan gemisini kurtarmak için elinden geleni yaptı. Antalya kampında onun odası adeta toplantı salonuydu! Hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok çalıştı. Takıma aidiyet duygusu çok üst düzeyde...

Mert Günok: Takımın ikinci en iyi kalecisi... Volkan'ın emekli olmasını beklemekten başka çaresi yok gibi görünüyor. Ama Antalya kampında her daim hazır olduğunu bizlere gösterdi.

Serkan Kırıntılı: Türkiye Kupasında ki performansı bize onun hazır olduğunu göstermişti. Kampta çok çalıştı ancak kapasitesi belli. En iyi üçüncü kaleci olacak!

Gökhan Gönül: Hiç şüphesiz Türkiye'nin en iyi sağ beki... Onun yerini doldurmak sadece Fenerbahçe için değil, Milli Takım için dahi zor. Eminim Aykut Kocaman kadroya ilk onun ismini yazıyordur.

Orhan Şam: En büyük sıkıntısı Gökhan'ın yedeği olmak! Kampa biraz kilolu geldi. Kilosunu atsa bile Gökhan'ın çok gerisinde...

Bekir İrtegün: Ortası yok. Ya çok iyi ya çok kötü... İstikrarı bulursa takıma faydalı olacak. Lig başlayınca daha farklı olacak.

Serdar Kesimal: Bir türlü kendini bulamıyor.Tek hamleli ve topu oyuna sokamıyor. Maç eksiğini gideremediği çin sıkıntılı.

Egemen Korkmaz: Fazla gözü kara! Oynadığı mevkii bu kadar çılgınlığı kaldırmayacak. Yobo'nun yokluğunda banko oynayacak.

Hasan Ali Kaldırım: Takımın en değerli adamı... Alternatifi yok. Kampın en çalışkan ismiydi. İyi niyetli ve Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet edecek.

Cristian Baroni: Kampta "öylesine" çalıştı. Formundan uzak göründü. Kendisini toparlamazsa yedek kalır.

Selçuk Şahin: Müzmin yedek yine yedek kalacak. Testlerde ön plana çıkmasına rağmen, yetenekleri onu ilk 11'e taşıyacak durumda değil!

Mehmet Topal: Defansif olarak ön plana çıkarken ofansif yönü çok zayıf. Yine de kampın en çalışkan isimlerindendi. En zorunu yapıyor, basit oynuyor! Takım savunmasına önem veren Kocaman'ın kadrosunda yeri ilk 11 olacak.

Salih Uçan: Kampın yıldızıydı. Hazırlık maçında rakip takımın hocası bile sadece onu sordu. 11'e çok yakın. Genç yaşına rağmen oyun bilgisi şaşırtıcı... Yeni olmayan en önemli transferi...

Mehmet Topuz: Fizik olarak değil ama psikolojik olarak takıma bir türlü uyum sağlayamadı.
Geçirdiği sakatlıklar onu daha da geri götürdü. İyi niyetli ancak kadroya girmesi zor görünüyor.

Miroslav Stoch: Aykut Kocaman'la problemleri var. Kalitesi belli ama göstermesi gerek!

Raul Meireles: Takımın en üst düzey oyuncularından biri... Kondisyon testlerini en önde bitirdi. İkinci yarıda Kocaman'ın en büyük kozu.

Recep Niyaz: Rıdvan Dilmen'i izliyor gibi oluyor insan... Ancak fizik olarak yetersiz. Güçlenirse Fenerbahçe bir yıldız kazanır.

Caner Erkin: Kampın "yatan" isimlerindendi! Uyuyakalıp antrenmana geç geldiği çok konuşuldu. Disiplinsiz...Bu sorun onu geri götürüyor.

Dirk Kuyt: Dünya çapında bir futbolcu olduğunu gösterdi. Sanki futbol oynamaya yeni başlamış gibiydi. Antrenmanlarda hep en öndeydi. Onun takımda olması herkes için büyük şans.

Milos Krasic: Geldiğinden beri beklentileri karşılayamadı. Antalya kampında çok çalıştı. Çabuk sakatlanıyor. Sürekli oynarsa takımın en önemli kozu olacak.

Sezer Öztürk: Kampa sakat geldi, sakat döndü! 10 numara eksikliğini kapatacak kapasitesi var. Daha çok çalışması gerekiyor.

Moussa Sow: Takımdaki yeri en garanti isimlerin başında geliyor. Elinden gelenin en iyisini vermeye çalışıyor. Sezonun ikinci yarısında takımın en büyük silahı olacak.

Semih Şentürk: Takımın kafası en karışık ismi! Performansını bu kampta da yukarı taşıyamadı. İkinci yarıda "nöbete" devam edecek.
Tabi sıra gelirse!

Gençler; Hakan Cinemre, Erten Ersu, Gökhan Sazdağı, Beykan Şimşek, Aziz Ceylan da kampta iyi çalıştı. Sıralarını bekleyecekler.

Emre BOLYükleniyor
BİZE ULAŞIN