Aynaya bakmalıyız

Aynaya bakmalıyız
Pazartesi 14.01.2013

"Öfke ve şiddet gırla gidiyor. Sanki artarak devam edecek gibi. Dönüp aynaya bakmakta fayda var ama bakacağımızı sanmıyorum. Başıma gelen ufak bir can acıttı o kadar. Fakat esas acıttığı yerler daha başka"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda 2-0 kazandıkları 1461 Trabzon maçını değerlendirerek, "Maçın ritmini kaybettiğimiz, bir beraberliğin böyle atmosferde doğru ve güzel olacağını düşündüğümüz anlarda, arka arkaya iki gol bulduk" dedi. Rakibin hızlı oynamasının ve deplasmanın Trabzon olmasının işlerini zorlaştırdığını belirten sarı-lacivertli hoca, başına isabet eden cisimle ilgili soruya şu cevabı verdi:

ŞİDDET İYİCE ARTTI
"Kendimizi öfke ve şiddet ile tanımlamaya başladık. Trabzon'a özgü değil. Her yerde öfke ve şiddet gırla gidiyor. Kendimizi böyle ifade ediyoruz. Dönüp aynaya bakmakta fayda var. Pek aynaya dönüp bakacağımızı sanmıyorum. Sanki artarak devam edecek gibi gözüküyor. Başıma gelen nesne geldi geçti. Ufak bir can acıttı o kadar. Esas acıttığı yerler daha başka." Kocaman, Semih'in gol sonrası sevincini ise tribünleri kışkırtmak için yapmadığını söyledi.

HAZMETMEK ZOR
1461 Trabzon Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, yenilmeyi hazmedemediğini söyledi. Rakip Fenerbahçe de olsa kaybetmeyi kabullenemediklerini vurgulayan Akçay, "Uzun süre üstün oynadığımız bir maçı 3 dakikalık dikkat dağınıklığı nedeniyle kaybettik. Fenerbahçe'nin işini bir hayli zorlaştırdık. Artık grupta ilk ikiye girme şansımız daha zor ama imkansız değil. Fenerbahçe'yi galibiyetinden dolayı kutluyorum" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN