Efsane Lefter unutulmadı

Efsane Lefter unutulmadı
Pazartesi 14.01.2013

Ordinaryüs, ölümünün 1. yıldönümünde başkan Yıldırım'ın da katıldığı törenle mezarı başında anıldı. Site, özel resimlere ve röportajlara yer verdi. FBTV gün boyu Lefter'in anısına yayınlar yaptı

Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin efsanevi oyuncusu Lefter Küçükandonyadis, ölümünün 1. yıl dönümünde anıldı. Büyükada'da bulunan Aya Dimitri Kilisesi ve kabri başında yapılan anma törenlerine efsanenin ailesi, yakınları, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, genel sekreter Talat Yılmaz, eski yönetici Ali Koç, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu ve Fenerbahçeli taraftarlar katıldı. Kilisede yapılan töreni en önden takip eden Yıldırım ve Koç, daha sonra Lefter'in mezarını ziyaret etti.

TÜRK MİLLETİNE MAL OLMUŞTU
Kabrin başında açıklamalarda bulunan Talat Yılmaz, gerçek bir efsaneyi andıklarını belirterek, şunları söyledi: "Lefter, din, dil ve ırk farklılıklarını ortadan kaldırarak, herkes tarafından sevilen ve Türk milletine mal olmuş büyük bir insandı. Lefter Küçükandonyadis ve Metin Oktay gibi insanlara ihtiyacımız var. Sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. Bu anlaşmazlıkların, zıtlıkların ortadan kalkması gerekir. İnşallah Lefter Küçükandonyadis'in ölüm yıldönümünde, onu örnek alan ve ruhunu yaşatan gençlerimiz bu yolda yürürler."

KULÜBÜN SİTESİ VE FBTV DE SAHİP ÇIKTI
F.Bahçe Kulübü'nün resmi yayın organları fenerbahce.org ve FBTV, Lefter için özel programlar hazırladı. Sitede, Lefter'in seçme fotoğrafları, cenaze töreninin görselleriyle birlikte İslam Çupi'nin kendisiyle 1980'de yaptığı röportaj ile efsanenin Fenerbahçe Dergisi'ndeki röportajları yer aldı. Site ayrıca, Lefter'in başkan Aziz Yıldırım'a cezaevindeyken yazdığı mektupla, başkanın cevaben yazdığı mektubun tam metinleri yer buldu. FBTV de gün boyu Ordinaryüs'ün anısına programlar yayınladı.

ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI
Fenerbahçeli bir grup taraftarın, Lefter Küçükandonyadis anısına Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Mahmut köyündeki okula bağışladığı kitaplardan oluşan kütüphane, düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılışın ardından taraftarlar, okul bahçesinde sarı-lacivert meşaleler yakıp "İşte kalem, işte defter, çocukların okuyor Lefter"', "Yazdı kalem, doldu defter, çocukların okuyor Lefter" tezahüratları yaptı.

YOLUMUZA AYDINLIK OLDU
F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Lefter'in anısına kaleme aldığı yazıda, Ordinaryüs'ün futbolun güzelliklerini, sıcaklığını, büyüsünü anlattığını, forma aşkını tanımladığını, rakibe saygıyı anlattığını vurguladı. Kocaman, "Lefter, bizlere rehber; yolumuza aydınlık oldu. Onun anısını yaşatacağız" dedi.

ALEX DE SOUZA'DAN MESAJ
F.Bahçe'nin eski kaptanı Alex, Ordinaryus'un ölüm yıldönümünü unutmayarak twitter'dan"Çubuklu bize emanet" yazarak Lefter ile olan bir fotoğrafını paylaştı. Volkan Demirel de kaleme aldığı yazıda, "Rahat uyu Lefter Ağabey" ifadesine yer verdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN