Belhanda ile anlaştık

Belhanda ile anlaştık
Çarşamba 16.01.2013

Asbaşkan Abdullah Kiğılı, "Biz Belhanda ile her konuda anlaşıp el sıkıştık. Ama Montpellier resmen uçuyor. Söyledikleri paraya 'evet' dememiz mümkün değil. Gerekiyorsa almayız, ne yapalım yani!" dedi

Fenerbahçe kulübü, Younes Belhanda hakkında ilk resmi açıklamasını asbaşkan Abdullah Kiğılı vasıtasıyla yaptı. Sporx'e konuşan tecrübeli yönetici, "Henüz bitmiş bir şey yok, aksine kulübü Montpellier'in istediği bu rakamlara bizim 'evet' dememiz mümkün değil. Kulübü bonservis bedeli konusunda adeta havalarda uçuyor. Ayaklarının yere basması lazım. Biz son teklifimizi yaptık bekliyoruz. İstedikleri paralarla bu transfer olmaz" dedi.

SNEİJDER'LE İLGİMİZ YOK
Kiğılı, Belhanda ile her konuda anlaştıklarını ve el sıkıştıklarını belirterek, "Oyuncu konusunda hiçbir sıkıntı yok. Ama kulübü resmen uçuyor.
Gerekiyorsa Belhanda'yı almayız, ne yapalım yani" açıklamasını yaptı. Sneijder için devrede olmadıklarını yineleyen sarı-lacivertli yönetici, "Galatasaray'ın devrede olduğu bir oyuncu için biz devreye girmeyiz. Bu ayrıca bizim bir prensip kararımız. Bunu daha önce kulüp olarak da deklare etmiştik" diye konuştu.

SON TEKLiFE DE BURUN KIVIRDI
Fransa'dan gelen son haberlere göre, Fenerbahçe'nin Belhanda'ya karşılık Montpellier'e 11 milyon euro peşin paranın yanı sıra bazı bonuslar teklif etti. Fransız ekibinin başkanı Nicollin, "Tamamı peşin 15 milyon euro'dan aşağısına oyuncumuzu vermeyiz" açıklaması yapmıştı.
Nicollin'in bu rakamdan biraz aşağı düştüğü öğrenilirken, Fener'in son teklifine ise burun kıvırdığı belirtiliyor.

İKİ RAKİP DAHA ÇIKTI
Belhanda kapışmasında Tottenham ve Schalke devreden çıkarken, Fenerbahçe'ye iki yeni rakip çıktı. Bundesliga şampiyonu Borussia Dortmund ile İngiliz Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in, Fransız oyuncu için önümüzdeki günlerde ilgilerini göstermesinin beklendiği iddia edildi.

6 MİLYON EURO'YA RET
Montpellier'le Belhanda pazarlıklarını sürdüren Fenerbahçe'nin, aynı takımın kaptanı ve stoperi Mapou Yanga-Mbiwa'ya olan ilgisinin devam ettiği öğrenildi. Sarı-lacivertlilerin, Orta Afrikalı oyuncuya karşılık 6 milyon euro önerdiği, ancak Fransızların bu teklife karşı çıktığı bildirildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN