Kocaman: "İyi başlamak istedik ama başaramadık"

Kocaman: "İyi başlamak istedik ama başaramadık"
Pazar 20.01.2013

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ikinci yarıya güçlü bir başlangıç yapmak istediklerini fakat bunu başaramadıklarını söyledi.

Sarı-lacivertli takımın kendi sahasında Sanica Boru Elazığspor ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmanın sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan tecrübeli teknik adam, "İlk yarıyı kaybederek kapatmıştık. Devre arasından sonra kupada iki tane maçı kazanarak iyi gibi görünmüştük. Dün ve bugün şampiyonluk yolunda rakiplerin puan kaybettiği haftada bu kadar istekle ve arzuyla kağıt üzerinde avantajlı gibi gözüküyorduk. Ancak kağıt üzerinde avantajlı gibi gözükmek gibi olmuyor. İlk yarı kalemize gelen iki şut gol oldu. Maalesef bundan sonra maçı çevirmek için oyunda yapmamız gerekenleri biraz daha fazla yapmaya çalıştık. Zaten maçın başında da oyunu kazanma isteğimiz ve agresiflik kıvamında değildik. 2-0'dan sonra maçı çevirmek kolay olmadı. İkinci yarı iyi oynadık hatta son saniyede bile galibiyeti kaçırdık. Rakiplerin puan kaybettiği haftada maçı kazanarak ikinci yarıya güçlü bir başlangıç istenilen bir durumdu ancak başaramadık." dedi.

SEZON SONUNA KADAR PUAN KAYIPLARI OLACAKTIR
Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, sezon sonuna kadar puan kayıplarının devam edeceğine vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sezon sonuna kadar puan kayıplar yoğun bir şekilde olacaktır. Şampiyonluğu isteyen takımlar belli bir dönemde vites büyütecektir. Bütün takımların puan kayıpları olacaktır. Zaten bu yıl Anadolu takımları da doğru transferler yapıp, doğru oyunla beraber güçlendiler. Aradaki büyük fark yok. Her takım için puan kayıpları olacaktır."

Bir gazetecinin transfer konusundaki sorusunu ise "Transferle ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu konuda yorum yapma ihtimalim yok." diye cevapladı.

Başka bir gazetecinin "Tekrar göreve dönme sürecinde futbolcuların mı özverisi, yönetimin mi özverisi yüksekti. Bir pişmanlık var mı?" sorusuna Kocaman, şu cevabı verdi:

"Ben bütün bunların hepsini sezon sonunda muhasebesini yapacağım. Ne olup bittiğini konuşacağım. Sezon sonunu güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu söyleyebilirim. Eğer bu maçı alsak ve kalan maçları da kazansak avantaj bizde olacaktır. Futbolcuların söz verdiği konusunda olumlu ya da olumsuz zaman inişler çıkışlar olacaktır. Bir olumsuz anlamda üzerlerine gitmek doğru değildir."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN