Web Sürümüne Geç

BATE seyircisiz

BATE seyircisiz
Perşembe 25.01.2013

UEFA, Marsilya maçındaki olaylar nedeniyle F.Bahçe'ye Avrupa Ligi'ndeki BATE Borisov maçını seyircisiz oynama ve 40 bin euro para cezası kesti

F.Bahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde 21 Şubat'ta sahasında yapacağı BATE Borisov maçını seyircisiz oynayacak. UEFA'nın, sarı-lacivertli takımın, Marsilya ile yaptığı mücadelede taraftarlarının neden olduğu saha olayları ve bu durumun daha önce de tekrarlanması sebebiyle bu cezayı verdiği öğrenildi. Sarı-lacivertli kulübe ayrıca 40 bin euro da para cezası kesildi.
Cezaya 3 gün içinde itiraz etme hakkı olan sarı-lacivertlilerin çalışmalara başladığı kaydedildi.
Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden cezaya ilişkin şu açıklama yapıldı:

'Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacak'
"2012-2013 sezonu UEFA maçları kapsamında taraftarımızın sebep olduğu saha ve seyirci olayları nedeniyle, UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçemizin, Avrupa Ligi'nde ev sahibi statüsündeki ilk maçını, BATE Borisov karşılaşmasını, seyircisiz oynamasına karar vermiştir. Aynı kapsamda, 40 bin euro para cezasına da çarptırılan Kulübümüzün, 'seyircisiz oynama' kararına 3 gün içinde itiraz etme hakkı bulunmaktadır.
Bu bağlamda gerekli başvurular yapılacak, gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır."

GÖKHAN'A 3 MAÇ MEN
PFDK, Gökhan Gönül'e 3 maçtan men cezası verdi. Kurul, ligin 18. haftasında oynanan Elazığspor mücadelesinde rakibinin boğazını sıkan ve direkt kırmızı kartla atılan sarı-lacivertli oyuncuya 3 maç men ve 10 bin TL para cezası kesildi. Gökhan'la tartışmaya giren Elazığsorlu Zeegelaar da aynı şekilde 3 maç men ve 10 bin TL ceza aldı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN