İndirin beni

İndirin beni
Cuma 25.01.2013

Profesyonel olduktan 8 gün sonra golle sahneye çıkan 17 yaşındaki Beykan, David Villa ve Drogba'yı kendisine örnek aldığını söyledi

F.Bahçe'nin 3-0 kazandığı Ziraat Türkiye Kupası'nda genç bir oyuncu omuzlara alındı. Aykut Kocaman'ın 73. dakikada sahaya sürdüğü 17 yaşındaki Beykan Şimşek, Semih'in pasında topa mermi gibi vurdu, skoru 3-0 yaptı. Beykan için Volkan Demirel bile kalesinden çıkarak rakip kale önündeki sevince katıldı. Ağabeylerinin omuzlara aldığı aldığı Beykan, "İlk maçımda gol atmayı hayal bile edemezdim. Çok mutluyum ama omuzlara alınmayı henüz hak etmedim" dedi.

TESTLERDEN GEÇTİ

KENDİSİNE David Villa ve Drogba'yı örnek alan Beykan bir anda ortaya çıkmadı. Şenol Çorlu ve Hasan Özdemir onu özenle hazırladı. Aykut Kocaman, Antalya kampına götürdüğü Beykan'ı her mevkide test etti. Zorlu testlerden fizik ve taktik anlamda başarıyla çıkan Beykan, "Attığım golü unuttum. Hedeflerim büyük ve kolay olmayacağını biliyorum. Asla şımarmayacağım, 'oldum' demeyeceğim. Bir dünya yıldızı olmak istiyorum" diye konuştu.

SPORCU BİR AİLEDEN GELİYOR
Beykan'ın babası eski futbolcu Hakan Şimşek. Annesi de basketbol oynadığı için oğlunu bu spora yönlendirdi. İki sporu bir arada götüren Beykan, Efes'in teklifine rağmen basketboldan vazgeçti, futbola gönül verdi.

Volkan DEMİR

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN