Webo Fenerbahçe'de

Webo Fenerbahçe'de
Perşembe 31.01.2013

Bienvenu'yü Real Zaragoza'ya gönderen F.Bahçe, İstanbul BB'nin 31 yaşındaki golcüsünü aldı. Kamerunlu forvet için 3 milyon euro bonservis ödenecek. Kocaman'ın Sow ile Webo'yu birlikte oynatıp çift forvete geçmesi bekleniyor

Avrupa'da harıl harıl golcü arayan F.Bahçe, İstanbul BB'li Pierre Webo'da karar kıldı. Sarı-lacivertli ekip Webo'yu borsaya da bildirdi. Açıklamada, "İBB oyuncusu Pierre Webo'nun transferi için İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile görüşmelere başlanmıştır" denildi. F.Bahçe'nin 31 yaşındaki Kamerunlu golcü için İstanbul BB'ye 3 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği de belirtildi. Güçlü fiziği ve istikrarlı yapısıyla dikkat çeken Webo ile 2.5 yıllık sözleşme yapılacak.

WEBO: GURUR DUYDUM
İstanbul BB Kulübü Başkanı Çağatay Kalkancı'nın F.Bahçe'nin borsaya açıklama yapmadan "Görüşüyoruz" demesi dikkat çekti. Kalkancı, "Bu transferin olması için bizim de, Webo'nun da mutlu olması lazım" diyerek konuya olumlu yaklaştı. Webo'nun "Hedefi olan bir takıma gitmeyi isterim. F.Bahçe'den teklif almak gurur verici. Çok mutlu oldum" diyerek yeşil ışık yakması da İstanbul BB'nin ikna edilmesinde etkili oldu. İstanbul BB, Samsunspor'dan Zenke'yi de transfer ederek Webo'nun gidişini onaylamış oldu.

ARİF ERDEM: DOĞRU HAMLE
İstanbul BB'de Webo'nun antrenörlüğünü yapan Arif Erdem de F.Bahçe'nin çok iyi iş yaptığını söyledi. Erdem, "Webo çok disiplinlidir, çalışmayı sever ve idman kaçırmaz. Aykut Kocaman tek forveti tercih ediyor ama Webo ile çift forvete de dönebilir. Sow'un yanında da oynar, ona alternatif de olur" diye konuştu.

FENER'İ AFFETMİYOR
Webo, Türkiye'de en çok golü F.Bahçe'ye (4) attı. Akhisar'a 3, Trabzon, Sivas, A.Gücü ve Samsun'a 2'şer, Kasımpaşa, Karabük, Ordu, Bursa, G.Birliği, Kayseri, MP Antalya, Manisa ve G.Saray'a 1'er gol attı. Webo'nun Beşiktaş'a golü bulunmuyor.

TARİHE GEÇTİ
Webo, İstanbul BB'de 1.5 sezonda 55 maça çıktı, 24 gol attı. Kamerunlu oyuncu, İstanbul BB'nin en golcü oyuncusu unvanını İbrahim Akın ile paylaşıyor.

18 MAÇTA 9 GOL ATTI
Webo, bu sezon İstanbul BB'de 18 karşılaşmada görev aldı. 1'i F.Bahçe'ye olmak üzere (F.Bahçe maçı 2-1 kazandı) 9 gol attı.

NOKTA ATIŞI(HALDUN DOMAÇ)
Webo transferi F.Bahçe için doğru ve isabetlidir. Neden? Açıklayayım...
Devre arasında yurt dışından oyuncu transfer etmek risklidir. Uyum sorun olur. Webo, uyum sorunu yaşamayacak.
Devamlılığı olan bir oyuncu. İstanbul BB'de hemen hiç maç kaçırmadı.
Geniş ve dar alanda iş yapabilme becerisi büyük. Takım oyuncusudur.
Etkili asistleri var. Sow'a iyi partner olur. İBB'de yaptığı 11 asist kanıttır.
Çabuk ve mücadeleci. Kocaman bazı maçlara çift forvetle çıkabilir.
Webo'nun bir önemli avantajı da sertlikten yılmayan güçlü yapısı ve takım savunmasına katkı yapma felsefesidir.
Fenerbahçe'ye 2-3 yıl daha hizmet eder. Nitekim İstanbul BB'nin sözleşmeyi 2015 yılına kadar yapması bunun göstergesidir. SONUÇ olarak F.Bahçe doğru hamleyi yaptı. Şimdi önemli görev Aykut Kocaman'a düşüyor. Kocaman, formda Semih'i de eklersek bu üç oyuncudan verimli bir şekilde yararlanacak kurguyu oluşturmalıdır.

VOLKAN DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN