Aykut Kocaman: "Transferi kapattık"

Aykut Kocaman: "Transferi kapattık"
Cuma 01.02.2013

Aykut Kocaman, başka transfer olup olmayacağı yönündeki bir soruya da "Artık çok az saatler kaldı transferin kapanmasına. Bu saatten sonra hareket etme olanağı yok. Zaten böyle bir niyetimiz de yok." dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Emre Belözoğlu'nun birlik ve beraberlik söylemlerine katıldığını belirterek, "Çok güzel söylemiş." dedi.

Can Bartu Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Aykut Kocaman, 3 oyuncunun aralarına katıldığnı hatırlatarak, "İki tanesi yaz dönemine kadar zaten bizimle olan oyunculardı. Hem takım hem de biz onları tanıyoruz. Webo da yeni geldi, onun da en kısa zamanda Fenerbahçe'ye kısa yoldan uyum sorununu atlatmaya çalışacağız. Hem Fenerbahçe hem de kendileri için başarılarla dolu bir sezonun başlangıcı olmasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Emre'nin 'Sorunlar geride kaldı, artık birlik ve beraberlik zamanı' söyleminin hatırlatılması üzerine Aykut Kocaman, "Çok güzel söylemiş, ben de katılıyorum. Amacımız Fenerbahçe'ye hizmet, 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Fenerbahçe'yi 3 kulvarın 3'ünde de taşıyabildiğimiz en üst seviyeye kadar taşımak. Emre'nin de bu yolda hepimize çok büyük yardımı olacağını düşünüyoruz. Umarım hem kendisi için hem de Fenerbahçe için son derece doğru hayırlı bir transfer olur." şeklinde konuştu.

Kocaman, "Yeni transfer gençlerin geleceğini nasıl etkileyecek?" şeklindeki bir soruya ise "Hiçbir şey etkilemeyecek, her şey kendi mecrasında yürüyecek. Ana yoldan ayrılmadan diğer taraftan da 3 kulvarın 3'ünü de taşıyacak kadroya doğru gidecek. Ana yoldan ayrılmadan derken Fenerbahçe'nin bir taraftan geleceğini tesis etmek diğer taraftan da yarışmadan ayrı kalmamasını düşünmek zorundayız. Bütün transferleri de bu açıdan değenlerdirmek gerekir." cevabını verdi.

"TRANSFER NİYETİMİZ YOK"
Kocaman, başka transfer olup olmayacağı yönündeki bir soruya da "Artık çok az saatler kaldı transferin kapanmasına. Bu saatten sonra hareket etme olanağı yok. Zaten böyle bir niyetimiz de yok. Gelen oyuncular son derece kaliteli ve takıma katkı sağlayacak oyuncular. Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi'nde bir yere kadar geldik, iki kulvarda son derece başarılıydık. Ligde bir adım geride olduğumuzu söyleyebilirim. Şimdi bu transferlerle Türkiye Ligi'nde gerekli admı atacağımız inancı tüm Fenerbahçelilerle birlikte benim de kuvvetlendi. Bunlar kağıt üstünde düşünceler, umarım düşüncemiz doğrultusunda hareket ederiz." diye konuştu.

Yeni transferlerin Sivasspor maçında oynayıp oynamayacağına ise yarın karar vereceğini dile getiren Kocaman, Webo'yla ilgili olarak da "Webo, dünya standartlarında bir oyuncu. Yeni transferler gücümüze güç kattı. Bildiğimiz tanıdığımız oyuncularla devam etmek daha mantıklı ve doğru bir tercih olarak geldi. Sahaya yansıma açısından güçlendiren bir çalışma oldu. 3 kulvarda da devam edeceğimiz konusunda inancımız arttı." ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN