Web Sürümüne Geç

Ziegler: "Yuvama döndüm"

Ziegler: "Yuvama döndüm"
Cuma 01.02.2013 13:19

Fenerbahçe'nin kiralık olarak tekrar kadrosuna kattığı Reto Ziegler basın toplantısı düzenledi. İşte Ziegler'in transferi hakkındaki açıklamaları...

Sarı lacivertlilerin yeni transferi Reto Ziegler basın toplantısı düzenledi. Medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Ziegler, Fenerbahçe'ye, "yuvasına" döndüğü için çok mutlu olduğunu açıkladı.

"Öncelikle çok açık bir şekilde birşey söylemek istiyorum, benim kalbim ve ruhum hep Fenerbahçe'den yanaydı. Aklım Fenerbahçe'de kalmıştı. Tekrar yuvaya döndüğüm için çok mutluyum. Fenerbahçe'yi her zmaan yakından takip ettim. Önümüzde önemli bir süreç var. Üç kulvarda da mücadele edeceğiz. Ortada çok kaliteli bir kadro var. Bu kadroya Emre'yle birlikte dahil oluyorum. İkinci yarı çok daha iyi ve kaliteli bir Fenerbahçe izleteceğimize inanıyorum" diyen Ziegler Fenerbahçe taraftarlarını da çok özlediğini şu sözlerle dile getirdi:

"İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Buraya döndüğüm için çok mutluyum. Ama şehirden öte, Fenerbahçe'yi ve taraftarları özledim. Çünkü onlar her zaman büyük destek verdiler ve hep yanımda oldular. Benim için birinci sırada Fenerbahçe taraftarı var."

Galatasaray ve Beşiktaş'ın da kendisini transfer etmek için girişimde bulundukları iddiaları hakkında Ziegler şunları söyledi:

"Sezon sonunda dönmeyi çok istiyordum. Aslında Fenerbahçe'de kalmayı istemiştim. Fakat o dönemki şartlar öyleydi. Fenerbahçeli yöneticiler bu şartları şimdi oluşturunca geri döndüm. Galatasaray ve Beşiktaş da bildiğiniz üzere benimle temasa geçti fakat sonuç çıkmadı. Ben profesyonel bir futbolcuyum. O zaman ciddi bir teklif gelse ne yapardım bilmiyorum ama Fenerbahçe'ye döndüğüm için çok mutluyum" dedi.

Şampiyonluğu kaybetmelerinin ardından gözyaşlarını tutamaması hakkında sorulan soruya İsviçreli futbolcu "Galatasaray'la o sezon çok ciddi bir mücadele vardı. Bu çekişmeyi son maça kadar getirdik ama maalesef istediğimiz sonucu elde edemedik. Ama ben rakipten çok kendi ekibime konsantre olmuştum. Rakipler konusunda çok da konuşmak istemiyorum. Bu sezon daha iyi bir kadromuz var ve daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum" cevabını verdi.

Fiziksel olarak iyi durumda olduğunu da söyleyen Ziegler, Fenerbahçe taraftarından da bir istekte bulundu. "Her zaman yanımızda olmalarına ihtiyacımız var" diyen Ziegler "Onlar olmadan işimiz gerçekten zor. Bu yüzden, büyük Fenerbahçe taraftarından bizi sürekli desteklemelerini istiyoruz" dedi.

Takımda 33 numaralı formayi giyeceğini de açıklayan İsviçreli futbolcu aslında 3 numarayı giymek istediğini fakat başkasının giydiği için 33 numarayı seçtiğini belirtti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN