Ziegler de Fenerbahçe'de

Ziegler de Fenerbahçe'de
Cuma 01.02.2013

Emre ve Webo'yu alarak orta saha ile forvete takviye yapan F.Bahçe, İsviçreli sol beki de kiraladı. Juventus'un "kiralık vermem" inadını kıran F.Bahçe satış opsiyonuyla Ziegler'i bitirdi

F.Bahçe, Emre Belözoğlu'ndan sonra Reto Ziegler'i de yeniden kadrosuna kattı. Sezon başında Juventus'un uzlaşmaz tavrı ve "Bonservisiyle alın" ısrarı nedeniyle transferi gerçekleşmeyen İsviçreli sol bek yarım sezonluk ayrılıktan sonra F.Bahçe'ye döndü. Saracoğlu'nda G.Saray maçı berabere bitince kaçan şampiyonluğun ardından göz yaşlarını tutamayan görüntüsüyle hafızala kazınan Ziegler, kiralık olarak gittiği Lokomotif Moskova'da sadece 6 karşılaşmaya çıktı. Juventus'tan kiralık gittiği Lokomotif Moskova macerası kısa süren Ziegler'in ilk sözleri, "Çok mutluyum" oldu.

'HOŞ GELDİN' DİYEREK BİLDİRİLDİ
27 yaşındaki oyuncu için Juventus "Satış opsiyonlu kiralanması" yönünde "evet" dedi. F.Bahçe de önce KAP'a "kiralanması için görüşmelerin başladığı" açıklamasını yaptı, akşam saatlerinde de, "yuvana hoşgeldin" diyerek sezon sonuna kadar kiralandığını bildirdi. Açıklamada; "Her günü ile tarihimize kazınacak o zorlu sezonda; yıllardır formamızı taşıyormuşçasına mücadele eden, taraftarımızın ruhunu yansıtan Ziegler'e, 'yuvana hoşgeldin' diyor; şampiyonluk yolunda mücadelemizde başarılar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

ALTERNATiF OLACAK
Ziegler'in transferinde Aykut Kocaman'ın ısrarla istemesi çok etkili oldu. Kocaman, "Hasan Ali'ye acıyorum. Şimdiden bir sezonluk maça çıktı. Alternatifsiz olduğu için onu dinlendiremiyorum" demişti. Sezon başında Kayserispor'dan transfer edilen Hasan Ali de Ziegler'in transferi için, "Rekabet F.Bahçe için yararlı olacak. Kendime güveniyorum" demekle yetindi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN