Fenerbahçe ihraç edilmeyecek

Fenerbahçe ihraç edilmeyecek
Çarşamba 06.02.2013 16:41

Avrupa Kulüpler Birliği'nin (European Clubs Association) Katar'da yaptığı toplantıdan şike veya doping skandallarına karışan takımların birlikten çıkarılması sonucu çıktı. Toplantıda Fenerbahçe'yle ilgili karar da verildi.

Türkiye'den Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un da yer aldığı 200 üyesi bulunan Avrupa Kulüpler Birliği, Katar'da düzenlenen toplantıda ciddi bir karar aldı. Toplantıda şike veya doping skandallarına karışan kulüplerin birlikten çıkarılmalarına karar verildi.

En son Avrupa'da ortaya çıkarılan geniş çaplı şike skandalının ardından ciddi bir adım atma ihtiyacı duyduklarını söyleyen genel sekreter Michele Centenaro "Önceleri sadece uyarı yapılırdı fakat artık daha somut ve ciddi adımlar atmak bizim görevimiz haline geldi. Bu organizasyondan biz sorumluyuz ve korumamız gereken bazı değerler var" dedi. "Bu toplantıda alınan kararlar çerçevesinde bundan sonra uyarı yapılmayacak, adı şike veya doping skandallarına karışan kulüpler ECA'dan direkt olarak ihraç edilecek" diyen Centenaro, Fenerbahçe'yle ilgili alınan kararı da açıkladı.

FENERBAHÇE İHRAÇ EDİLMEYECEK

Toplantıda alınan kararda ECA üyesi olan Fenerbahçe'nin birlikten çıkarılmayacağı sonucuna ulaşıldığını belirten Centenaro, sarı lacivertli kulübün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aklandığını ve lig şampiyonluğunun tescillendiğini, bu nedenle kendileri açısından herhangi bir girişimde bulunulmasının gerekli olmadığını söyledi.

16 takımın adının karıştığı şike davasında Türkiye Futbol Federasyonu şikenin sahaya yansımadığı sonucuna ulaşılmasının ardından Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu geçerli saymış, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımın ise bir sene hapiste kaldıktan sonra serbest bırakılmış ve sonrasında 6 yıl 3 ay cezaya çarptırılmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN