Web Sürümüne Geç

Şerefini ispat et

Şerefini ispat et
Cumartesi 09.02.2013

Sarı-lacivertli kulüp, F.Bahçe'yi Sneijder transferine çomak sokmakla suçlayıp ardından Aziz Yıldırım'ı hedef alan açıklamalar yapan G.Saray Divan başkanına oldukça sert bir bildiriyle yanıt verdi: Kişinin sözü; iddiası ve şerefidir. Sözünü ve şerefini ispat et!

G.Saray Divan Kurulu Başkanı Aktar, kulübümüzü zan altında bırakan ispatsız ve mesnetsiz açıklamalarda bulunmuş, devamında da başkanımız hakkında yakışıksız ve haddini aşan beyanlarda bulunmaktan kaçınmamıştır. Öncelikle belirtmek isteriz ki, bu seviyedeki bir kişinin sözü ve iddiası şerefidir. Bu nedenle Aktar'ı hiçbir dolambaçlı yola sapmadan, konuyu saptırmadan iddiasını, sözünü ve şerefini ispat etmeye davet ediyoruz.

SAYGISIZLIK EDEMEZ
Bu zat bilmelidir ki, duyumlara dayanarak hayatını idame ettirebilir ya da şahsi tasarruflarını ikame edebilir, hatta Galatasaray'da idarecilik yaparak Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'nı idare edebilir. Ancak ve asla duyumlara dayanarak Fenerbahçe camiasına ve Fenerbahçe başkanına saygısızlık edemez. Bu nedenlerle iddiasını ispat edemeyenlerin konuşmaya yetecek kadar zekasının yanı sıra, susmaya yetecek kadar aklı da olması gerektiği yolundaki düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşırız."

F.BAHÇE, WESLEY SNEİJDER'LE G.SARAY'DAN ÖNCE İLGİLENMİŞ
Galatasaray Divan Başkanı İrfan Aktar'ın "Fenerbahçe, biz anlaştıktan sonra Sneijder'in aklını çelmeye çalıştı" sözleri, Fenerbahçe'nin resmi sitesince yalanlanmıştı. Peki işin gerçeği neydi? Sarı-lacivertli yöneticiler, buna şöyle yanıt verdi: "Biz Sneijder'le Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda transfer döneminin başında ilgilendik. Fakat futbolcunun yıllık ücretinin 5 milyon euro'yu bulması ve takım içi dengeleri bozacak olması nedeniyle görüşmeler ilk aşamada sona erdi. Gerçek budur. İddia edildiği gibi Galatsaray işi bitirince devreye girmedik."

"YILDIRIM TRAVMA YAŞIYOR" DEMİŞTİ
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaptıkları her transferin son kuruşuna kadar vergilendirilmiş olduğunu belirterek, transferlerin manipülasyondan elde edilen gelirler ile yapılmadığının altını çizmiş, bu açıklamasıyla Galatasaray'a mesaj yollamıştı. G.Saray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, bu sözler üzerine "Fenerbahçe, Sneijder transferini bozmak istedi" şeklinde bir iddia ortaya atmıştı; ardından da "Aziz Yıldırım travma yaşıyor" demişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN