Aykut Kocaman: Zor bir maç olacak

Aykut Kocaman: Zor bir maç olacak
Çarşamba 13.02.2013

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bate Borisov karşısında alınacak galibiyetin rövanş için avantaj sağlayacağını dile getirirken karşılaşmanın kendileri açısında zor geçeceğinin de altını çizdi.

Fenerbahçe Teknik Direktör Aykut Kocaman ile Kaleci Mert Günok, Bate Borisov ile oynanacak UEFA Avrupa Ligi son 32 karşılaşmanısının ilk maçı öncesinde mücadelenin oynanacağı Grodno Neman Stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenledi.

"ZOR MAÇ OLACAK"
Grodno Neman Stadyumu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, rakip Bate Borisov'un zorlu bir gruptan geldiğini, yarın oynayacakları karşılaşmanın iki takım açısından da zorlu bir Avrupa Ligi müsabakasına sahne olacağını vurgularken, şu açıklamalarda bulundu:

"Avrupa Ligi'nde yarın son 32 takım içinde, son 16'ya kalmak için mücadele edecek olan iki takım karşılaşacak. Öncelikle yarınki maçı, ardından da kendi sahamızda oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz. Zorlu geçeceğini söylemem doğru olacaktır. Rakibimiz için şöyle bir şey söylemek gerek; zorlu bir gruptan geldi. Son derece organize bir takım olduğunu biliyoruz. Disiplinli, futbol adına doğru hamleleri yapmaya çalışan ve en önemlisi de saha organizasyonu kuvvetli bir takım. Bizim için genel kalitemizin dışında avantaj olacak şey ise rakibin ilk resmi maçını bizimle oynayacak olmaları. Bu bizim adımıza küçük de olsa bir avantaj olarak gözüküyor..Ama her iki takımı da zorlu bir Avrupa Ligi mücadelesi bekliyor."

"KADROYU MAÇ MAÇ DÜŞÜNÜYORUZ"
Aykut Kocaman, Sırp oyuncumuz Milos Krasic ile ilgili kendisine yöneltilen soruya ise, "Bununla ilgili pek konuşmak istemiyorum. Ama sonuçta 29 kişilik bir kadro var ve maç maç düşünmeye çalışıyoruz. Her maça 18-19 kişi çıkarmaya çalışıyoruz. Başta Krasic olmak üzere her oyuncumuz değerlidir. Genel olarak takımın ihtiyaçları ya da beklentileri merak etmiyoruz da, her şeyi bireysel olarak yorumluyoruz. Benim tek amacım var o da, doğru adamları doğru maçlarda oynatmak" şeklinde cevap verdi.

" TEK DÜŞÜNCEMİZ BATE BORİSOV MAÇI"
Aykut Kocaman, yeni transferlerimizden Pierre Webo'nun performansına ilişkinse şu şekilde konuştu: "Kısa yanıt vermek gerekirse Webo'nun bizi hücum anlamında rahatlattığını söyleyebilirim. Şu anda içimden gelen şeyi söylemek istiyorum. Yarınki maç aklımızda. Bu maçı oynadıktan sonra bu konuyu düşüneceğiz. Ama büyük ihtimalle o maçın kadrosunda olacak."

"YARINKİ MAÇTA KALEDE VOLKAN OLACAK"
Bir gazetecinin 'basın toplantısına Merk Günok ile geldiniz. Bu yarınki maçta kalede Mert'in olacağına işaret mi' şeklindeki sorusuna ise, "Yarınki karşılaşmada bir aksilik olmazsa kalede Volkan oynayacak" cevabını verirken, Caner Erkin ve Moussa Sow'un da bugün gerçekleştirilen antrenmanda yer aldıklarını ve maç kadrosunda olacaklarını belirtti.

"SOĞUK HAVA BAHANE DEĞİL"
Takım içerisindeki kadro derinliğinin diğer maçları da düşünerek yapıldığına değinen Aykut Kocaman, " İki gün sonra en az bu maç kadar zorlu, lig için belirleyici bir karşılaşma oynayacağız. Bu nedenle kadro yaparken bunu da hesap ediyoruz" açıklamasında bulunurken sözlerini, "Aslında çok küçük de olsa maçın oynanacağı sahada antrenman yapmamak bir dezavantaj oluşturabilir. Yarın nasıl bir zeminle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Bunu maça çıktığımızda göreceğiz. Havanın soğuk olmasını bahane edemeyiz. Saha koşullarının uygun olmadığı söylendiği için sahada çalışma yapamadık" dedi.

Öte yandan Yobo ile ilgili soruya da Kocaman, "Öncelikle yarınki maçı düşünüyoruz. Yobo ile ilgili olarakta şunu söyleyebilirim. Trabzonspor karşısında oynama ihtimali var" yanıtını verdi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN