Genç Fenerbahçeliler'den BATE açıklaması

Genç Fenerbahçeliler'den BATE açıklaması
Cuma 15.02.2013 18:53

Sarı - lacivertlilerin taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler, yaptığı açıklamada BATE maçında pankartlarının stada alınmadığını belirterek "Kulübün oluşturmaya çalıştığı suni gündemin parçası olmayacağız. Herkes işine baksın" dedi.

Sarı - lacivertli takımın Genç Fenerbahçeliler adlı taraftar grubu yaptığı açıklamada, kulübün suni gündem oluşturmaya çalıştığını ve bu gündemin parçası olmayacaklarını belirterek, "Herkes işine baksın." dedi.

Dün gece Bate Borisov maçında yaşanan bir takım olaylardan bahseden açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Maçı öncesinde, bugüne kadar Türkiye'de ve Avrupa'da Fenerbahçe'nin olduğu her yerde asılan grubumuza ait "GFB" ve Avrupa temsilciliğimize ait "GFB Europe" pankartları stada alınmamıştır. Aynı müdahale üyelerimizin atkılarına da yapılmaya çalışılmış ama başarılı olunamamıştır.

Grup üyelerimiz, karşılaştıkları bu durumu sorguladıklarında aldıkları cevap 'Fenerbahçe kulübünün bilgisi dahilinde' şeklinde olmuştur. Üzerinde rakibe karşı bir hakaret, ırkçı bir sembol yer almayan pankartlarımızın ve atkılarımızın, hiçbir hak ve yasal çerçeveye sığmadığını düşündüğümüz şekilde yasaklanmasını, bu despotça uygulamayı, buna destek olup göz yumanları, şiddetle kınıyoruz.

Taraftarı ötekileştirme, sınıflandırma gibi çağ dışı eylemler karşısında yılmadan, dimdik duracağımızı, yılmayacağımızı tüm kamuoyuna bir kez daha hatırlatıyoruz.

Sayın Aziz Yıldırım'ın 'küçük bir grup' benzetmesinden sonra, dün akşam da Sayın Aykut Kocaman da 'küçük küme' benzetmesiyle bizleri, Kadıköy'de oynanacak olan rövanş maçının seyircisiz olmasının sebebi olarak işaret etmiştir. Başkanından teknik direktörüne kadar alakalı alakasız kulübün her biriminin taraftarı hedef gösterip, kendileri için geçerli zemin hazırlama çalışmalarından son derece rahatsızız. 'Kulüp son derece kusursuz yönetiliyor, takım Avrupa standartlarında müthiş top oynuyor, ama başarıyı taraftar engelliyor' şeklinde oluşturulmaya çalışılan suni gündemin parçası olmayacağız. Herkes işine baksın."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN