Amerika'da bile ses getirdi

Amerika'da bile ses getirdi
Cumartesi 16.02.2013

Washington Post, Fenerbahçe'de 15. yılını geçiren başkan Yıldırım için özel bir yazı kaleme aldı ve Yıldırım'ın sarı lacivertli kulüpte yaptıklarını, yaşadıklarını değerlendirdi

Fenerbahçe'deki hizmet süresi dün itibariyle 15 yılı dolduran ve sarı-lacivertli kulüpte Şükrü Saracoğlu'ndan sonra (16 yıl) en uzun başkanlık yapan isim olan Aziz Yıldırım, ABD'de de haberlere konu oldu. Yıldırım için özel bir yazı kaleme alan Washington Post, başkanın sarı-lacivertli kulüpteki macerasını değerlendirdi.

ANLAŞMALARDAN SERVET YAPTI
Fenerbahçe'ye tesisleşme konusunda büyük bir katkı sağladığı vurgulanan Yıldırım'ın son dönemde Türkiye'de ön plana çıkan isimlerin başında geldiğini duyuran Washington Post, "Türkiye, futbolu ve güce sahip erkekleri gündemde tutmayı sever, bu yüzden bu konuda öne çıkan ismin Aziz Yıldırım olmasına şaşırılacak bir şey yok.

FENERBAHÇE'Yİ BÜYÜTTÜ
Yıldırım, Fenerbahçe futbol kulübüne dahil olmadan önce askeri alanda Türkiye hükümeti ve NATO ile yaptığı anlaşmalarla bir servet elde etti" ifadelerini kullandı. Yazıda ayrıca şu ifadelere de yer verildi: "1998 yılından beri başkanlık koltuğunda oturan Yıldırım, kulübü sadece futbol kulübü olmaktan çıkartarak basketbol, voleybol ve masa tenisinde iddialı bir konuma getirdi. Aynı zamanda Şükrü Saracoğlu Stadı'nı da yeniden elden geçiren başkan, stadın kapasitesini 52.000 kişiye çıkarttı ve tribünlere ısıtma sistemi kurdurttu. Onun başkanlığı süresince Fenerbahçe dünyanın en iyi 20 kulübünden biri oldu. Yıldırım için kötü serüven 2011'deki şike skandalının ardından başladı."

TÜRKLER GÜÇLÜ OLANI SEVER
Şike davası sırasında Fenerbahçeli taraftarların Aziz Yıldırım için açtığı pankart ve afişleri fotoğraf unsuru olarak kullanan Washington Post, Yıldırım'ın "yasa dışı örgüt kurma ve yönetme" suçu ile hüküm giydiğine vurgu yaptı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN