Ben de insanım

Ben de insanım
Cumartesi 16.02.2013

"İlk 6-7 ay iyi oynayıp, goller attım. Son 2 maç normalin altında kaldım. Ben de insanım. Yapabileceğim tek şey mücadeleye devam etmektir"

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, BATE Borisov maçını ve son dönemde düşen performansını FOTOMAÇ'a değerlendirdi.

Performansında sence de düşüş var mı? - Futbol da hayat gibi aslında, bazen iyi, bazen kötü oynarsın. Bence ilk 6-7 ayımda çok iyi oynadım. Goller attım, asist yaptım. Son 2 maçta normalin altında kaldığımı kabul ediyorum. Ben de insanım. Hatalar yapabilirim. Yapabileceğim tek şey mücadeleye devam etmektir.

Hoca bana çok güveniyor

Hocanın her şeye rağmen sana şans vermesi hakkında ne düşünüyorsun? - Bana çok güveniyor hocamız. Fenerbahçe için güzel maçlar ortaya koydum. Son iki lig maçında normalin altındaydım. Ama dediğim gibi futbol bu. BATE karşısında daha iyi bir performans sergiledim. Ve pazar günü (yarın) daha da iyi oynamak istiyorum. İnsan olarak her maçta aynı şekilde iyi oynamak imkansız. Ama savaşacağımı, mücadele edeceğimi her zaman garanti ederim.

Savaşmak için söz verdik

BATE karşısında erken eksik kalmanıza rağmen nasıl bu kadar sakin kalmayı başardınız? - Bu kadar erken bir kırmızı kart gördüğünüz zaman çok zordur bunu başarmak. Ama biz birbirimize maçtan önce söz vermiştik. Ne olursa olsun takım olarak 'birlikte kalacağız' dedik. Organize şekilde son dakikaya kadar savaştık.

Messi de kaçırdı
"Liverpool için 6 yıl oynadım. 14 penaltı attım, hiç kaçırmadım. Hollanda Milli Takımı'nda hiç kaçırmadım. Ama söylediğim gibi ben de insanım. Messi de Chelsea'ye karşı yarı finalde penaltı kullandı ve kaçırdı. Evet, taraftarımız o penaltıyı (Sivasspor maçı) kaçırdığım için çok üzüldüler. Ama benden daha fazla üzülmüş olamazlar. Bence çok çalışarak bunu düzeltebiliriz."

Emre BOL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN