Web Sürümüne Geç

Hıncal Uluç'tan 'Bip' yalanlaması:

Cumartesi 16.02.2013

"Aykut hoca sence iyi bir hoca mı?" sorusunu "Biiip" diye yanıtladığı iddia edilen büyük usta, "Ben sadece 'Değil' yanıtı verdim" açıklaması yaptı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, BATE Borisov maçı sonrası "Özel bir açıklama yapmak istiyorum" diyerek, Halil Özer'in "Hıncal Uluç'tan en kısa Kocaman yorumu "Biiiiiiiiip" başlıklı yazısı hakkında sitemde bulunmuştu. Kocaman, "Bu haberi yapan kişiden 'Biiip'in ne olduğunu öğrenmek istiyorum" çağrısı yapmıştı. Yanıtı ise Hıncal Uluç verdi. İşte Uluç'un Sabah TV'deki "Biiip"açıklaması:

Aykut yüzde 100 haklı
"
Aykut hocanın ne dediğini bilmiyorum. Şu an sizden duyuyorum ama ne dediyse yüzde 100 haklı, çok daha sert tepkiler de gösterebilirdi. Dava da açabilirdi. 'Bip bip' sadece Türkiye'de değil bütün dünya televizyonlarında hakaret sözcüğünün yerine kullanılan işarettir. Yani Amerikan, İngiliz ve Türk televizyonlarında biri konuşurken 'bip' lafını duyuyorsanız bil ki adam orada hakaret ediyordur. Ve böyle 'bip bip' diye bir şey yok.

'Bip' hakaret sözüdür
Halil'in yazısını okuduğumda şaşkına döndüm ve hemen Halil'i aradım, nereden çıktı bu 'bip bip' diye. Yani böyle bir şey olabilir mi? 'Bip' hakaret sözcüğüdür. Ben durup dururken Aykut Kocaman'a niye hakaret edeyim. 'Hıncal abi, ben köşemde yazar açıklarım' dedi Halil ama hâlâ böyle bir şey olmadı. Şimdi Aykut hoca cevap veriyor, yerden göğe kadar haklı olarak.

Ben 'değil' demiştim
Konserdeydim ben, konser arasında telefonum çaldı. Halil Özer aradı, 'Hıncal abi vaktin varsa arkadaşlar birazdan seni arayacaklar. Aykut hoca sence iyi bir hoca mı diye soracaklar' dedi. Ben de 'İmkanı yok, konser arasındayım. Konser başlayınca telefonu açamam' dedim. Ama sen cevabı not edebilirsin, çünkü cevap tek kelime; "değil" dedim.

Halil şaka zannetmiş
Ertesi gün kocaman bir sayfa yapmışlar. Baktım herkesin yanıtları var, benim tek kelimeli yanıtım yok. Ben de gırgır olsun diye Halil'e telefon açtım, 'Benim cevabım tek kelime diye beğenmedin galiba' dedim. O da bana 'Ya abi, ben senin cevabını şaka zannettim' dedi. 'Neden şaka olsun' dedim ben, Halil de 'Tamam abi, o zaman ben yazar açıklarım' dedi.

Arayıp 'düzelt' dedim
Sonradan böyle 'bip bip' diye bir yazı çıktı ortaya. Telefon kapanırken çıkan sesi benim cevabım mı zannetti. Halil kendi hınzırlığı ile bir gazetecilik işi mi yaptı bilmiyorum ama ben yazıyı okur okumaz Halil'i aradım ve 'Yazıyı düzelt' dedim. Belki düzeltecektir bilmiyorum."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN