Farkı farkedilen kahraman

Farkı farkedilen kahraman
Salı 19.02.2013

Sezon başında Atletico Madrid'e giden Emre Belözoğlu geriye "Dört dörtlük" döndü. Muhteşem futbolu dışında eski agresif tavrını terk ederek taraftarın sevgilisi oldu

F.Bahçe, Trabzon'da 3-0 kazanırken herkes gol atmamasına, asist yapmamasına rağmen Emre Belözoğlu'nu öne çıkardı. Atletico Madrid'e gidip yarım sezonunu hem kendi hem F.Bahçe için heba eden Emre sahada "fark" yaratan tek oyuncuydu. Trabzonspor maçında 81 dakika görev yapmasına rağmen 93 kez topla buluşan Emre bunların 74'ünü olumlu kullandı. Emre'nin pas sayısına çoğu oyuncu 3 maçta bile ulaşamıyor. Her pozisyonda boşa kaçarak top isteyen ve alan Emre'nin agresifliği bıraktığı da gözlerden kaçmadı. Devre arasında Webo ve Ziegler ile de kadrosunu güçlendiren F.Bahçe'de Emre kaptanlığın da verdiği sorumlulukla artık daha verimli oynuyor. Geri dönüşünde başkan Yıldırım ve Aykut Kocaman'ın gösterdiği sıcakkanlı tavra aynı samimiyetle karşılık veren Emre futboluyla da altın dönemini yaşıyor. Taraftarın da sevgilisi olan Emre, şampiyonluk yolunda F.Bahçe'nin en güvendiği isim durumunda.

SADECE BiR ENGELİ AŞTIK
Saha içinde sorumluluk alan Emre Belözoğlu, maç dışındaki zamanlarda da "toparlayıcı" olarak dikkat çekiyor. Trabzon maçı sonrasında soyunma odasında arkadaşlarını tek tek tebrik ederek kısa bir konuşma yaptı. Emre, "Trabzon galibiyeti, sonraki maçları kazanmamızla değer kazanacak. BATE maçında prosedür gereği olmayacağım. Bu maçta da galibiyet alacağımızdan kuşkum yok. Şampiyonluk için hocamıza, başkanımıza, taraftara sözümüz var, mutlaka tutmalıyız" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN