'Zor bir maç..'

'Zor bir maç..'
Çarşamba 20.02.2013 17:47

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanşında yarın Belarus'un BATE Borisov takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe'nin İsviçreli futbolcusu Reto Ziegler, taraftarlarından yoksun olacakları maçın zor geçeceğini söyledi.

Ziegler, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'yi Avrupa'da temsil ediyor olmaktan son derece mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, ''Avrupa platformunda oynamak benim için çok önemli. Benim, takımım ve hocamız için tur atlamak önemli bir hedef'' dedi.

Cezaları nedeniyle seyircisiz oynayacakları rövanş maçının kolay olmayacağını vurgulayan Ziegler, ''Yarın bizi çok zor bir maç bekliyor. Taraftarımız olmadan çok da kolay olmayacak. Ancak bu ilk kez olmuyor. Daha önceki yıllarda da taraftarsız maçlar oynadık. Hocamız bizi gayet iyi şekilde hazırladı. Tamamen konsantre ve hazır bir şekilde maçı bekliyoruz'' diye konuştu.

BATE Borisov'un kamuoyunda küçümsendiği şeklindeki bir soruyla ilgili de İsviçreli futbolcu şu ifadeleri kullandı:
''Yarınki maç bir final maçı. Sahaya mutlaka kazanmak için çıkıyoruz. Hocamız da bize her zaman rakibi küçümsememek gerektiğini anlatıyor. Çünkü gerçekten iyi organize bir ekip, ilk maçta hücum yönünden de kuvvetli olduğunu gördük. BATE Borisov'a büyük bir saygımız var. 'Kim kazanacak, kim kaybedecek?' şeklinde bir yüzde vermek istemiyorum. Daha çok kazanmak isteyen takım kazanacak, bu da biz olacağız.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN