Web Sürümüne Geç

  Fener'e Arap sermayesi

  Fener'e Arap sermayesi
  22 Şubat 2013, Cuma

  Manchester City ve PSG'i satın alan Katar Kraliyet Ailesi'ne ait Etihad Airways ve Qatar Airlines ile Barça'ya forma sponsorluğu yapan Qatar Foundation, F.Bahçe ile reklam anlaşması için harekete geçti

  Fenerbahçe'yi Türkiye'de yatırıma en uygun kulüp olarak gören Arap sermayesi, sarı-lacivertli kulüple reklam anlaşması yapmak için kolları sıvadı. Totemspor.com'un haberine göre, bu konuda özellikle iki grubun ismi ise öne çıktı. Bunlardan ilki Manchester City'yi satın alan ve City of Manchester Stadyumu ile Ada ekibinin ana sponsoru olan Birleşik Arap Emirliği Kraliyet Ailesi üyesi Mansour bin Zayed Al Nahyan'ın sahibi olduğu Etihad Hava Yolları. Şirket, Fenerbahçe'nin yeni sezonda taşıyacağı marka olabilir.

  GİRİŞİMLERİ HEMEN BAŞLATTILAR
  Diğeri ise Qatar Investments vasıtasıyla Fransız PSG'yi de satın alan Katar Kraliyet Ailesi'nin sahibi olduğu Qatar Airlines ve Barcelona'nın forma sponsoru Qatar Foundaiton. Her iki firma da anlaşma yapmak için F.Bahçe yönetimi ile kontakt kurdu. Anlaşmalar gerçekleşirse, Fenerbahçe'nin kasasına bir anda onlarca milyon euro'luk nakit girdi sağlanacak.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN