Ne cahilmişim

Ne cahilmişim
Cumartesi 23.02.2013

Geçmişteki agresif ve hırçın haliyle ilgili olarak öz eleştiri yapan Fenerbahçe'nin kaptanı Emre, "Saha içinde olanların saha dışında örnek alındığını çok geç gördüm. O benim cahilliğimmiş" dedi.

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde Atletico Madrid'den tekrar kadrosuna kattığı milli futbolcu Emre Belözoğlu, FB TV'de "Günün Röportajı" adlı programda taraftarlardan mesajla gelen sorulara yanıt verdi. Emre, soruları cevaplarken samimi itiraflarda bulundu. İşte Fenerbahçe kaptanının açıklamalarından öne çıkanlar:

LİGDE RAKİPLE 6 PUAN FARKI KAPATIRIZ
"İnsankendisini yurtdışında dinleyebiliyor. Eşimle birlikte nerelerde hata yaptığımı uzun uzun konuştuk. Orada huzurluydum ama burayı unutmak zordur, imkansızdır. Aklım kalbim hep Fenerbahçe'deydi. İnsanların ilgilerine, sevgilerine, teveccühlerine layık olmak gerekiyor. Kupada ve Avrupa'da yolumuza güzel bir şekilde devam ediyoruz. Sadece ligde rakibimizden 6 puan gerideyiz. Ancak, 3 puanlık sistemde kapanmayacak bir fark değil. Galatasaray, Kadıköy'e gelecek, bu bizim için bir avantaj.

DAHA FAZLA İŞ AHLAKINA SAHİP OLMALIYIZ
Türk futbolunun iyi durumda olduğunu düşünmüyorum. Ciddi altyapı hamlelerine ihtiyacımız var. Yüksek seviyedeki liglere ulaşabilmek için çok daha ciddi hamleler gerekiyor. Avrupa ile aramızda ciddi tempo farkı var. İnşallah Galatasaray da kazanır, biz de kazanırız. Türk futbolunun gelişimine katkıda bulunuruz. Türkiye'de futbolun eşik atlaması için oyuncu grubunun daha fazla iş ahlakına sahip olması lazım. Türkiye'deki biz futbolculara getirebileceğim eleştiri varsa budur. İnsanlar 3 maçlık performansımı övüyorlar ama geçmişteki performansımdan daha iyi değilim. Geçmişte de kötü performanslarım vardı ama hep iyi mücadele etmişimdir. Bundan sonra da iyi mücadele edeceğimin sözünü veriyorum. Saha içinde olanların, saha dışında örnek alındığını gördüm. O benim cahilliğimmiş, onu öğrendim (agresif ve hırçın olmasıyla ilgili olarak).

SALİH VE RECEP TEMPO ARTIRMALI
Genç oyunculara tavsiyem, kalitelerine tempoyu da eklesinler. Ben çok genç olduğum zamanlardan beri oynuyorsam, buna borçluyum. Salih Uçan ve Recep Niyaz'a tavsiyem budur. Ülkede son zamanlarda çok iyi yetenekler çıkıyor ancak bu sebeple başarılı olamıyorlar. Umarım Salih ve Recep kendilerini hiçbir zaman yeterli görmez ve kulüplerinin de çıkarları doğrultusunda Avrupa'ya transfer olur."

EŞİM-ÇOCUĞUM İÇİN YAŞAMAYI ÖĞRENDİM

Bizi çocuklar da izliyor. Bizi kendilerine idol görmüş, örnek alan insanlar var. Oğluma bakınca onu gördüm. Eşim için, oğlum için yaşamayı öğrendim. Biz sadece futbolcu değilmişiz, onu anladım.

AİLEM NEYSE FENERBAHÇE O
"Çocukluğumda nasıl Oğuz hocanın, Aykut hocanın ismini söyleyerek top sürüyorsam, şimdi de çocuklar sokakta top sürerken benim adımı söylüyor. Bundan büyük şans olamaz, Allah'a her gün şükrediyorum bunun için. Fenerbahçe, benim eşim, anam, babam ve çocuğum neyse o. Fenerbahçe benim ailem."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN