Pianigiani görevinden ayrıldı

Pianigiani görevinden ayrıldı
Pazar 24.02.2013 17:06

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani görevinden ayrıldı

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, İtalyan teknik adamın şahsi nedenlerle görevinden ayrıldığı belirtilerek, Pianigiani'nin, ''Avrupa'nın en prestijli kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Ülker'deki görevim süresince gördüğüm yakınlık ve yoğun destek nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'ne teşekkür eder, Fenerbahçe gibi büyük bir ailenin parçası olmaktan gurur duyarım'' ifadelerine yer verildi.

Avrupa basketbolunun en iyi başantrenörlerinden biri olduğu ifade edilen Pianigiani'ye, görev süresi boyunca gösterdiği ciddiyet ile profesyonelliğin yanı sıra, Türkiye Kupası zaferi ve lig liderliği için kulüp tarafından teşekkür edilirken, kariyerinin bundan sonraki bölümünde ve yaşamında başarılar dilendi.

Öte yandan, Fenerbahçe Ülker'de Pianigiani'den boşalan başantrenörlük görevini, yardımcı antrenör Ertuğrul Erdoğan'ın sürdüreceği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü'nden ayrılıkla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker'in Başantrenörü Simone Pianigiani, şahsi nedenlerle görevinden ayrılmıştır.

İtalyan teknik adam, "Avrupa'nın en prestijli kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Ülker'deki görevim süresince gördüğüm yakınlık ve yoğun destek nedeniyle Fenerbahçe Spor Kulübü'ne teşekkür eder, Fenerbahçe gibi büyük bir ailenin parçası olmaktan gurur duyarım" dedi.

Avrupa Basketbolu'nun en iyi koçlarından biri olan Pianigiani'ye görev süresi boyunca gösterdiği ciddiyet ve profesyonelliğin yanı sıra Türkiye Kupası zaferi ve lig liderliğimiz için teşekkür eder; kariyerinin bundan sonraki bölümünde ve yaşamında başarılar dileriz.

Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker'de Pianigiani'den boşalan Başantrenörlük görevini Ertuğrul Erdoğan sürdürecektir; kendisine yürekten başarılar dileriz."

Etiketler Fenerbahçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN