Hızla ilerliyoruz

Hızla ilerliyoruz
Çarşamba 27.02.2013

Kocaman, F.Bahçe'nin geleceği hakkında olumlu mesajlar verdi: "Seviye olarak Şampiyonlar Ligi düzeyine doğru çıkmamız lazım. Koşu mesafeleri, sprintler, topa sahip olma, hepsi buna dahil. Henüz bunları sağlayamadık ama ana yolda oraya doğru ilerliyoruz."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, FV TV'ye takımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı son durumları hakkında bilgi verirken, kadro tercihlerine yapılan eleştirileri yanıtladı, Plzen ve Beşiktaş maçlarına yönelik açıklamalarda bulundu. İşte Kocaman'dan satır başları:

TURUN KONTROLÜ BİZDE
Şu an doğru gidiyoruz. Üç kulvar vardı başlangıçta, bugün itibarıyla da devam ediyoruz. Ligde ne yazık ki çok doğru yerde bulunmuyoruz. Normal puan standardımızın oldukça altında kaldık. Plzen'le iki önemli maç yapacağız. Kesinlikle ve kesinlikle ortada bir maç. Buna rağmen turun kontrolü bir adım daha fazla olarak bizde olacak gibi görünüyor. Ama bunlar ham görüşler. Sprint mesafesini de artırmamız lazım. Bu sadece idmanlarla olmaz. Oyuncuların kapasiteleriyle ilgili. Şu anki oyuncularımız bu sinyalleri veriyor. Fenerbahçe, seviye olarak Şampiyonlar Ligi düzeyine çıkması gerekiyor. Bunu sağlamamız lazım. Koşu mesafeleri, sprintler, topa sahip olma, hepsi buna dahil. Ana yolda oraya doğru ilerliyoruz.

3 KULVARDA DA BAŞARIRIZ
Oynayacağımız maçlarda gol yeme oranını 0.5- 0.6'larda tutarsak 3 kulvarda da hedefe ulaşırız. Webo takıma çok büyük katkı sağladı. Savunmamız artık daha önde başlıyor. Sow ve Kuyt da bu anlamda büyük katkı yapıyor.

G.SARAY VE BİZ GAYRET EDİYORUZ
Avrupa takımlarıyla makasın açıldığını belirten Kocaman, "Galatasaray ile birlikte bunu kapamaya çalışıyoruz. Açılan farkta en önemli unsur fizik. Daha fazla koşuyorsa bir baskı oluşuyor ve direncin kırılıyor. Teknik kuvvetin, hızın ve dayanıklılığın altında eriyor" diye konuştu.

HİÇ KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ!
Aklı ve bilimi kullanmaya çalıştıklarını, buna büyük önem verdiklerini belirten Kocaman, "Zorlu ve oldukça yoğun bir maç programımız var. Ölçümleri tabii ki yapmak zorundasınız. İşte akıl burada devreye giriyor. Bu durum bu hafta görüldü. Cristian Baroni ve Moussa Sow istediğimiz anda oyuna girdiler ve oyunun ritmini ele aldılar. İstediğimiz de buydu. Bu işin sorumluğu teknik direktörlerde; kimseyi de çok ilgilendirmiyor. Her kadro didik didik ediliyor. Bırakın da bunu teknik adamlar yapsın. Beceremezlerse zaten giderler" dedi.

DERBİ ÇOK SERT GEÇECEK
Aykut Kocaman, hafta sonu Beşiktaş'la oynayacakları derbi maçının çok büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak şu açıklamayı yaptı: "Beşiktaş da lige tutunmak için aynen bizim gibi düşünecek. Bu da seviye olarak maçın sertliğini artıracak. Ancak buna hazır olacağız. Esas düşüncemiz mutlak ve mutlak kazanmak. O gün ruhsal, fiziksel ve duygusal anlamda kendine yukarı çıkaran, kolektif bilinci yakalayan takım bir adım öne geçirecek. Bu tarafın bizim takım olması için çalışıyoruz. Bütün hazırlıklar buna göre."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN